Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a baj a körmömmel?

Mi a baj a körmömmel?

Figyelt kérdés
A lábujjamról van szó, kb. egy éve vettem észre a problémát. Csak fájt - fájdogált eleinte.Először csak ha cipőben voltam, aztán az is , ha zokniban. Azt hittem nagyobb cipő kell, de nem láttam szükségét a másik lábujjkám tök rendben volt. Rendszeresen vágtam a körmeim.Az egyik alkalommal azonban észre vettem ,hogy a nagylábujjam körmén a széle- a bőr felöli - bele ér a bőrömbe és kicsit tovább is. Valahogy benne volt.Az olló hegyével nagyon fájdalmasan kiszedegettem - és azóta is ezt teszem rendszeresen,nem várom meg míg belenő, valahogy oda van teremtve, ha óránként vágnám, akkor is ez lenne - a kérdésem az, hogy ezen túl már így kell élnem, ez ezentúl rutin lesz, hogy mindig fájdalmasan valahogy ott is vagdalkoznom kell, vagy erre van valami praktika? Orvoshoz nem merek elmenni hiszen én is meg tudom oldani, félek ha elmennék már egy megoldott problémával állnék elé. Pedikűrösön is gondolkoztam, de tényleg fáj, félek ha bárki hozzá érne rajtam kívül azt odébb rugdosnám.

2014. szept. 17. 17:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Be van nőve..Ezt pedig vagy sebész vagy pedikűr(utóbbit ajánlanám, mivel gyönyörűen meg tudja csinálni, nekem is megcsinálta és még viszonylag fájdalommentes is).Ha magadtól vagdosod ki ugyanúgy vissza fog nőni oda, és kezdheted előről az egészet..

Házi praktikákat nem nagyon tudok..Talán paradicsomkarika vagy aloe vera jót tenne neki.Ha házilag akarsz vagdalkozni akkor előtte jól áztasd be a körmöd meleg vízben

2014. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!