Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egészségügyi problémáka...

Milyen egészségügyi problémákat okozhat a fekete penész, ami házakban, nyirkos helyeken található?

Figyelt kérdés
Tele van vele a lakásunk, állandóan takarítok, mégsem akar kipusztulni. Főleg ilyenkor télen szaporodik el, és már a fogkeféken, fogkrémes tubusokon is megjelenik... Sőt, ha a falakat letakarítom, akkor a használati tárgyakon hamarabb felbukkan, mint a falon...
2010. jan. 13. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos nálunk is van 1-2 helyen.A párom szerencsére festő, így gyakran fest(albi),gombaölőz, ezzel 2-3 hónapra eltűnnek.Igaz "csak" a konyhában, és a szoba egyik fél falán van.

Allergiát, asztmát okozhat.

2010. jan. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem csak allergiát okozhat! :S sajnos nagyon súlyos betegségeket okozhat!! nagyon sokan belehaltak h a lakásukban penész volt! :S és ami a legrosszabb abszolult tünetmentesek eleinte ezek a betegségek!
2010. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a másodiknak van igaza
2010. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Sima hagyományos klórral tudod kiirtani,igaz csak egy pár holnapra tűnik el.Beleöntöd egy szóróba,vagy simán letörülöd.
2010. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
74%
Rengeteget kell szelőztetni!
2010. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tudja valaki, hogy konkrétan milyen betegségek azok, amelyek penész hatására kialakulhatnak?
2010. jan. 14. 11:18
 7/9 anonim ***** válasza:
nézz utána neten..., és nem csak betegséget, hanem halált is okozhat
2010. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális, a tünetek a következők:

Sürű tüszentés

Köhögés

Orrfolyás

Fejfájás

Viszkető vörös szem

Letargia

Hányinger

Emlékezet vesztés

Koncentráció képtelenség

Szabálytalan vérnyomás

Asztmásoknál fokozott tünetek

Szexuáls difunkció

Extrém esetekben,hosszútávon:

Agykárosodás

Rák

Vérzés a tüdőben

Halál

2011. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy amcsi oldal szerint:



enyhe tünetek:


1. megfázás

2. köhögés

3. influenza szerű tünetek: láz, fejfájás

4. orr vérzés

5. szem irritáció

6. kaparó torok

7. horkolás

8. kiütés

9. hányinger, hányás


közepes, erős mérgezés tünetei:


1. hajhullás

2. légzési nehézségek

3. hasi fájdalom

4. végtag zsibbadás

5. emlékezet romlás

6. letargia

7. hangulat ingadozás

8. bélmozgás hirtelen megváltozása miatt vérző végbél

9. orrmelléküreg gyulladás

10. szorongás, pánik rohamok

11. látás romlása

12. csöngő fülek

13. furcsa íz a szájban

14. ízületi fájdalmak, izom görcsök

15. gyenge tanulási és koncentrálási képesség

16. nyirokcsomó duzzanat


Nekem az enyhéből volt 8, a másodikból meg 13, és kiszámoltam, összesen talán egy 15x15cm-es felületen volt penész az ablakom körül. Miután beszereltem a párásítót, mert csípte a szemem az akkor még túl száraznak gondolt levegő, azután kb 1 hónap alatt baromire leromlott az állapotom. A végén valahogy összeraktam a képet, de sokat számított a szerencse is ebben, mert az orvosok rohadtul nem ismerik itthon ezt a betegséget.


A fent említetteken kívül még nálam előfordultak a következők:


- depresszió, amiből 2 évig tartott kikászálódnom

- 1 másodperces izom bénulás heti 1-2x, egyszerűen elejtettem a dolgokat, amiket megfogtam úgy, hogy totál kiment az erő a kezemből, és nem tudtam mozgatni egy rövid ideig (olyan 1-2 másodpercig)

- hideg láb, ami talán az ülőmunkától is lehet, de a végén ha nem futottam 3 napig, akkor kezdett kibírhatatlanná válni

- az alhasi fájdalom nálam jobb bordaív alatti volt, tipikusan epére jellemző, és sárga széklettel párosult 1-2 napig, ami epe elzáródást jelez. sárgaságig hálistennek nem jutottam vele, de még mindig aggódok, hogy mennyire sérült le a májam.

- volt ekcémám is miatta, amit sajnos nehéz kezelni, mert képtelenség teljesen kiporszívózni a spórákat az ágyneműből és a matracból, így reggel mindig viszkető bőrrel ébredek.

- korpa, fej viszketés, pattanás szerű kiütés a fejbőrön, amiket sikerült narancs illóolajjal elmúlasztani

- havi szinten jött vagy kelés a hátamra, vagy fogínygyulladás, vagy mandulagyulladás (amíg ki nem vették), vagy torokgyulladás, és akkor még a pattanásokról nem is beszéltem. ezek mind immunszupresszió jelei

- allergiás tünetek, főleg lefekvéskor, amikor a párnáról szívtam fel a spórákat. állandóan bedugullt orr, de vagy 10 éven át, a végén már nem is tudtam, hogy milyenek a szagok, reggel ödémás szem, ha kicsit is hozzáért a párna

- csökkent fájdalom érzet


Szinte biztos, hogy még van, amit kihagytam, de azt hiszem elég ennyit felsorolni. Egyébként fajta függő, hogy melyik mit okoz, én majd megpróbálom kitenyésztetni az én gombámat, de az is még lesz egy kör, mire kiverem a háziorvosomból, hogy küldje be az ÁNTSZ-nek kitenyésztésre.


Mindenképp érdemes megszabadulni tőle, amilyen hamar csak lehet. Ha máshogy nem megy, akkor költözzetek el, mert rámegy vagy a te egészséged, vagy a gyerekeidé. Ha nagy mennyiségben van jelen, akkor keressetek szakembert, aki védőruhában gázmaszkban eltávolítja, mert nekem pl úgy lett fülcsengésem, hogy megpróbáltam letakarítani, és felkavartam a spórákat. Ha csak kevés van, akkor töményen le kell kenni domestossal, és elköltözni 2 napra, amíg hat. A felületen elvileg már 10 perc után is hat, de kell neki 1 nap, amíg a levegőt is fertőtleníti. Láttam, hogy van ózon generátoros megoldás is, amit szakemberek csinálnak, az is jó lehet levegő tisztításra. Én ezen kívül még narancs olajat használok. Újrafestésnél lehet kapni penészölős adalékot, meg a sziloplasztok egy része is penészölős már. Ezen kívül a legjobb megoldás a megelőzésre, ha valahogy páramentesítitek a helyet. Én pl kiszedtem a gumi szigetelést az ablakomból, hogy jobban szellőzzön a szoba, ja meg persze azért is, mert azon is rajta volt a penész.

2015. jan. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!