Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 hete vásárolt, teljesen ép,...

2 hete vásárolt, teljesen ép, bontatlan csomagolású gyógyszert, ha megvan a számla, vissza lehet vinni a patikába, hogy kicseréljék valami másra?

Figyelt kérdés
Nyilván nem cipőre akarom kicseréltetni, hanem valami egyébb olyan dologra, ami patikában kapható, pl illatszer, vitamin, ilyesmi.A dobozokra nem írta rá apatikus, az adagolást,tehát teljesen ép csomagolású gyógyszerek.Családtagnak váltottam ki, de sajnos idő közben meghalt.Kb 2000Ft értékű gyógyszer, nem szeretném kidobni!
2014. aug. 11. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, nem lehet visszavinni, egészségügyi okokból nem veszi vissza a gyógyszertár.

2014. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Egészségügyi ok? Még fel sem volt bontva a doboz,tulajdonképp hozzá sem nyúltunk.Ráadásul 2016-ig eláll :(

2014. aug. 15. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem nyúltatok hozzá, de ők ezt nem tudják:D


A gyógyszereket beteg emberek kapják, akiknek sokszor alaposan le van terhelve, le van gyengülve az immunrendszere... Ha csak jól össze lett fogdosva a doboz, vagy esetleg otthon leesett a padlóra, ahol két nappal előtte landolt egy tál kaja (amibe mondjuk még egy mandulagyulladásos kisgyerek is belecsorgatta a nyálát) vagy a kutyus pisije, vagy leköhögte egy beteg ember (persze kérlek, ne érts félre, egyáltalán nem azt állítom, hogy ez nálatok így volt, de a kockázatok elkerülése végett mindig a legrosszabbra kell számítani, főleg az egészségügyben).


Gondolj bele, Te sem fogyasztanál szívesen olyan gyógyszert, aminek akárcsak a doboza is meghempergett "Képzeletbeli Manci néni" padlóján, ahol mondjuk két hete nem takarítottak, csak a négy macska járkált rajta. Csak próbálom érzékeltetni:D:D


A visszavásárlást, visszavételt jogszabály tiltja, és mint látod, nem véletlenül. Ráadásul, ha jól emlékszem, csak addig vállalható felelősség a készítményért a gyógyszertár részéről, amíg azt kiadják. Szóval ezernyi oka van.


Megmondom Neked őszintén, kérlek, ne haragudj meg, de én magam is egészségügyben ténykedem, fogorvostan-hallgató vagyok, és bizony nem örülnék, ha majd a frissen műtött betegem a műtés után rögtön olyan dobozból venné ki a fájdalomcsillapítóját, ami már máshol is járt, mint az ő otthona...


Megértem, hogy fogyasztóként nehéz ezt elfogadni, hiszen 2000 forint sokat tud számítani, de ez így van, és ezzel csak a betegeket védik.

2014. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A gyógyszeres doboz talán steril, vagy a gyógyszerész néni kacsója?Nem.Nos, hát akkor kár a gőzért, mert ha annyira gyengült az immunrendszere annak a betegnek, akkor a patikában véletlenül a gyógyszeres dobozra tévedő bacitól is ugyanúgy lebetegedhet.Bár ott nincs macska és ételmaradék.De a lényeg, hogy nem steril.Akkor elvileg nyugodtan visszaválthatnák.Persze megértem, hogy a maszatos, szakadt, összefirkált dobozú, vagy felbontott gyógyszert nem veszik vissza, hiszen az már tényleg gusztustalan.De amihez szemmel láthatóan nem nyúltak, nem bontották fel a papírdobozát sem, annál ez már tényleg túlzás szerintem.
2014. aug. 15. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem fogok leállni itt veled veszekedni, láthatóan halvány fogalmad sincs a dolgokról, ha meg csak kötekedni akarsz, abban nem leszek partner. Ha te ennyire otthon vagy a mikrobiológia tudományában, akkor menj nyugodtan és állj le veszekedni a gyógyszerésszel vagy passzold el a gyógyszert ismerősnek. Ha valami általános, széles körben használható cuccról van szó, biztos találsz valakit, aki átveszi.

A "gyógyszerész néni kacsója" sem steril természetesen, csak épp szigorúan szabályozva van a munkahelyi higiénia, nagy hangsúlyt fektetnek rá, bármikor ellenőrizhetik és ha mondjuk a körme alól kitenyésztenek valamit, azért igencsak megüti a bokáját, úgyhogy hidd el, nem olyan piszkos "a gyógyszerész néni kacsója", mint ahogy te azt elképzeled... Meg gondolkozz el, mikor láttál utoljára gyógyszerészt piszkos, nedves kézzel vagy szalámis szendviccsel a szájában éppen.

Hogy mi túlzás meg mi nem, (hála az égnek...) nem a te feladatod eldönteni, ezeket a higiéniai szabályokat a betegekért hozzák, nem pedig ellenük. Egyébként pedig, ha nem tűnt volna fel, a komolyabb gyógyszereket mind elzárva tartják, szekrényekben, nem pedig kint a pulton és csak akkor veszik elő, ha már elvitték a receptet és megveszed.

Nyilvánvalóan bármit is mondok neked, te csak fújod a magadét, hogy de akkor is, de akkor is, de akkor is, és ez így túlzás...

Próbálkozz be vele ismerősnél.


Nem szeretek veszekedni, úgyhogy én többet ide nem írok. Szia!

2014. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Oldfire ***** válasza:
Megértem mindezt. De mikor rossz gyógyszert ír fel a házi orvos, a patikus pedig nem szól, hogy a szokásostól eltérő gyógyszert van a felhőben. Vissza vehetnék.
2021. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bensdorp ***** válasza:

Utolsó: nem látszik gyógyszerkiadáskor, mi a "szokásosan" rendelt, csak az aktív (még ki nem váltott) vények.

Orvosi hibák kiszűrésére nézd át előre a vényeket: kérd az orvostól a listát felíráskor, vagy ellenőrizd az ügyfélkapudban (eeszt.gov.hu).

2021. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bensdorp ***** válasza:
Egyébként a visszavétel tiltásának oka nem csupán a külső szennyeződés, hanem bármilyen tárolási körülmény megváltozása (hőmérséklet, páratartalom), aminek hatására a gyógyszerek bomolhatnak, hatásuk/mellékhatásaik változhatnak. Illetőleg (szándékos) gyógyszercsere is előfordulhat a patikán kívül töltött időben, ha gyárilag le nem zárt dobozú a gyógyszer (valósan előforduló probléma!) - ez ugyan 2019 óta már ritka, mivel a gyógyszerek zömét dézsmabiztossá kellett alakítani.
2021. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!