Az epilepszia kezelhető gyógyszerrel úgy, hogy ne legyenek rohamok? Mire használ a gyógyszer, mit csinál?
Teljesen sajnos nem kezelhető gyógyszerrel!
A gyógyszeres kezelés a legelterjedtebb, leghatékonyabb gyógymódja az epilepsziának, minden esetben elsőként ezt a kezelést választjuk. Mit is jelent valójában ez a kezelés? Azt tudjuk, hogy az epilepszia betegségben ismétlődően és többnyire váratlanul epilepsziás rohamok jelennek meg, vagyis újabb és újabb rosszullétek megjelenésére kell sajnos számítanunk.
A jelenleg használatos epilepszia gyógyszerek a rohamok megelőzésére szolgálnak.Vagyis sajnos nem a "betegséget" magát gyógyítják, "csak" a tüneteket fogják le, nem engedik a rohamokat kifejlődni. Ha teljesen eltüntetik a rosszulléteket, akkor gyakorlatilag egészséges ember életét lehet élni, azzal a különbséggel, hogy folyamatosan gyógyszert kell szedni az eredmény fenntartása érdekében.A teljes tünetmentességet az epilepsziás betegek kb. 70%-ában el lehet érni a rendelkezésre álló gyógyszerekkel. Szokás mondani, hogy az epilepsziát jól lehet kezelni, de nem lehet jól gyógyítani. Vagyis még hosszú kezelés sem szünteti meg a rosszullétekre való hajlamot. Ez nem ezt jelenti, hogy egyes epilepsziák nem gyógyulnak, szűnnek meg, hanem azt, hogy ezt nem a gyógyszereknek köszönhetjük, inkább a természet gyógyító erejének.
A kezelés legfontosabb pontja, a folyamatos gyógyszerszedés. Tartós, több éves tünetmentesség esetén bizonyos esetekben a gyógyszer elhagyható és a rosszullétek nem térnek vissza, ilyenkor tekinthetjük az epilepsziát gyógyultnak. Ez leggyakrabban jóindulatú gyermekkori epilepsziák esetében szokott bekövetkezni, de szinte bármilyen típusú epilepszia esetén előfordulhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!