Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Régen "nagyanyáink" mivel...

Régen "nagyanyáink" mivel kezelték a felfázást?

Figyelt kérdés
Most szinte mindenki orvoshoz rohan antiniotikumért, ha csíp a pisilés vagy esetleg véres, pedig az antibiotikumoknak vannak nagyon súlyos mellékhatásaik is. Régen kb 100 évvel ezelőtt is volt hólyaghurutuk a nőknek, és valahogy mégis kigyógyultak belőle. Mi volt a "titkuk"?

2014. máj. 28. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt immunrendszerük (nem szedtek antibiotikumokat) + gyógynövények is léteznek.
2014. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem kiskoromban ilyenkor mindig zsúrlófüves vízbe ültettek és a gyerekemnek is ezt javasolta múltkor a háziorvos. Szerencsére nem olyan antibiotikumpárti.

Nekem csak gyerekkoromban volt felfázásom sokszor, úgyhogy nemtudom a két generáció között mi volt a szokás.

Mondjuk én sem vagyok még öreg. :D

2014. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mezei zsúrlófűvel kezelték, kezelik ma is, az én tudomásom szerint. Ha nagyon súlyos a helyzet, csak akkor kapok rá antibiotikumot, pl. egyszer amikor már alig bírtam felállni is, annyira fájt, akkor kaptam rá gyógyszert. de amúgy mindig a zsúrlőfüves fürdőt mondják rá.
2014. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Persze, rossz az antibiotikum, a tüdőgyulladásba sem haltak bele régen, ma meg igen.

Remélem érződött az irónia.

Vagy kigyógyultak, vagy nem, vagy lett belőle durva szövődmény, esetleg belehaltak. Régen az élte túl a betegségeket, aki erős volt, manapság meg a gyógyszereknek köszönhetően mindenki. Most még is azért panaszkodunk, hogy jajj de rossz mellékhatása van a gyógyszereknek. Amelyik betegségből ki lehet gyógyulni szővődmények nélkül, és nem szenvedsz napokig szörnyű fájdalmaktól, arra nyilván nem kell gyógyszer, a többire meg azért csak jó, hogy van. Nem?

2014. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen.


Lehet időnként jobb választás az antibiotikum. DE amikor fölöslegesen használják, és pont a gyógyszer okoz szövődményeket, na olyankor mi van? Merthogy minden gyógyszernek ára van, az antibiotikumoknak is. Mivel ezzel nincsenek tisztában az emberek és azt hiszik hogy egy sima normaflore kúrával (vagy jobb probiotikummal..) pár hét alatt normalizálni lehet az antibiotikumok mellékhatását, na azok bevették a kamut és falsbiztonságtudattal szednek gyógyszert. A valóság meg némileg más.

2014. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 Persze, jó az antibiotikum, de nem is erről van szó, hanem hogy az orvosok sokszor MINDENRE felírják már. Különösen amikor divatba jöttek....Nem egy olyan embert ismerek, aki gyerekkorában gyakorta lement az orvoshoz egy kis iskolaundorral, és az már rögtön írta is neki az antibiotikumot, beszedték és felnőttkorukra olyan következményei lettek, hogy alig van étel, amit meg tudnának emészteni. És nem idős emberekről beszélek, alig töltötték be a harmincat...
2014. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na igen, nekem éveken keresztül torokgyulladásra is azt írtak... Allergiás is lettem 2 fajtára. Utána már magán fül orr gégészhez mentem, aki SOHA nem írt antibiotikumot, mert mondta, hogy anélkül is elmúlik, csak akkor kell gyógyszer ha már lázas az ember és ha régóta nagyon be van gyulladva.
2014. máj. 30. 04:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!