Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A cukorbetegek tényleg nem...

A cukorbetegek tényleg nem kaphatnak jogosítványt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 12:37
1 2
 1/13 anonim válasza:
16%

elvileg nem, de hallottam olyat hogy az orvosi vizsgálat előtti 2-3 napon csak savanyú káposztát esznek és akkor nem veszik észre


Lehet hogy most nagy marhaságot mondtam, bocsi :D

2009. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Hogyne kaphatnànak!!!! Tesom is cukorbeteg, és van jogsija.

Kapott egy kis plasztikkàrtyàt, amin szerepel hogy cukorbeteg, ha rosszul lenne mit kell tenni, ezt a tàrcàjàban hordja..De semmi koze a jogositvànyhoz...A férjem nagynénje epilepsziàs, mégis vezet, szoval egy cukorbeteg simàn kaphat :)

2009. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem! Ha rendesen betartják a diétájukat, szedik a gyógyszereiket, rendszeresen járnak kontrollra, semmivel sem "rosszabbak" az utakon az egészségeseknél! Az apukám is cukorbeteg volt (nem kicsit) és ugyanúgy megkapta éltete végéig a jogsit, de más cukorbetegeket is ismerek, akik vezetnek.
2009. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

A CUKORBETEG IGEN

AZ EPILEPSZIÁS NEM VEZETHET!

2009. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Hàt, kedves utolso, pedig vezet epilepsziàs létére :) Tavaly rà is jott egy roham vezetés kozben, tropàra torte a csaj magàt meg a kocsijàt, de itt, Franciaorszàgban megadjàk nekik is...
2009. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Epilepsziás vagyok, fél(!!) évente járok kontrollra, rendszeresen szedem a gyógyszereimet(rivotril, leponex),és van jogsim , vezetek....Igaz, grandmal(nagy) rohamom nem is szokott lenni, mert a gyógyszerral szépen beállítottak.
2009. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én is epilepsziás vagyok, gyógyszerek mellett 11 éve nem volt nagy rohamom. soha nem volt kérdés h lehet e jogsim. most is 10 évre kaptam meg.
2009. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
14.11-es vagyok. van olyan ismerősöm, aki inzulinozza magát...és nemhogy jogsija van, ő is oktató az egyik autós iskolában.
2009. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nos én is epilepsziás vagyok (nagy roham). Tartósan tünetmentes és lám-lám nekem is lehet jogosítványom - és még a gyerkőceimet is én fogom vinni ide oda. Hát ez van - az epilepsziát nem tartom betegségnek. - Gyógyszerekkel remekül kontrollálható. A cukorbetegséggel kapcsolatban ugyanez a véleményem. Ez a "B" kategóriás jogosítványra vonatkozik.
2010. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Golf24 válasza:
Hát én is epilepsziás vagyok már több mint 10 éve és már legalább 5 éve akarok jogosítványt és az orvosom nem engedélyezi!igaz 1 éve volt rosszulétem mert 3 hónapig nem szedtem a gyógyszert ,mert már le akarták állítani a gyógyszer szedést!de gyógyszer szedés mellet tünetmentes vagyok! előtte sem volt baj 7 évig!
2011. márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!