Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kötelező befizetni magam után...

Kötelező befizetni magam után a TB-t? Mennyi a "türelmi idő"?

Figyelt kérdés

Május 15-én lejár a Tb-m (nappali tagozatos tanuló voltam). Május 26-tól viszont van munkahelyem, onnanstól kezdve fizetnek utánam. Arra a 11 napra köteles vagyok befizetni a Tb-met? Így 4 hónapnyi munkakeresés után nem szívesen költenék ilyenre. Tudom, hogy bármikor történhet velem baleset, de...


Köszönöm szépen előre is a válaszokat



2014. máj. 1. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Van valami 45 nap "türelmi idő".
2014. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hallgatói jogviszony megszűnése után még 45 napig biztosított vagy, nincs aggódnivalód.
2014. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 45 nap május 15-én jár le. Utólag behajthatják azt a 11 napot? Vagy van esélye annak, hogy kiderül?
2014. máj. 1. 23:31
 4/6 Julie S ***** válasza:

Majd utolag (pl fizu utan) menj be a NAV-hoz es nezesd meg, van-e tb tartozasod. Ott helyben akar kartyaval is ki tudod majd fizetni, ha lesz. Valamennyi kesedelmi kamatot is szamitanak fel ra.


En evekig kb 1 evnyi tb-vel tartoztam. Soha nem b*szogattak kulon vele, aztan mikor volt ra lehetosegem, mentem es befizettem.

2014. máj. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha pont ebben a pár napban történik veled valami, és rád sózzák a kezelésed költségeit? 11 napért olyan keveset kell fizetni, hogy még igazán spórolni sem tudsz rajta.
2014. máj. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen szankciók sújthatják a behajthatatlanokat? Valaki..
2014. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!