Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi pontosan az idegláz (hagymá...

Frill kérdése:

Mi pontosan az idegláz (hagymáz), mik a tünetei, mitől jelentkezhet és miért "kötik" a Tifuszhoz?

Figyelt kérdés
Ez lényegében irodalomi jellegõ kérdés,mert egy írásomhoz kéne némi információ. Többé-kevésbé tudom mi ez a betegség. Láz,ami eszméletvesztéssel,átmeneti bénultsággal jár és sokáig tart a felépülés,elõfordulhat visszaesés is.Errõl a betegségrõl többet kéne megtudnom egy fontos karakterem miatt,mert az illetõ jellemét és viselkedését úgy kéne leírnom,hogy abból érzékelhetõ legyen,hogy legalább 1x átesett ezen a betegségen. Tudomásom szerint ideglázat gyakran valami megrászódtatás vált ki és az esetleges többszöri visszaesés erõsen hat az idegekre.Olyat még sosem olvastam,hogy az idegláz (hagymáz) fertõzõ volna,a kimerültség és valamilyen megpróbáltatás eredménye,inkább mondanám (átmeneti)elmebetegségnek.Nem értem miért hozzák kapcsolatba a tifusszal,amirõl szinte mindenhól azt olvasom,hogy lázbetegség,de fertõzõ. Lehetséges,hogy idegláz alatt esetleg iegösszeroppanás is értenek.A lényeg,információ kellene,arról milyen tünetek kísérik,milyen maradandó következményei lehetnek,külsõre és jellemre nézve is.

2014. ápr. 11. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt részletesen leírják a választ:


[link]

2014. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de ezzel találkoztam én is és azon kívül,amit tudok semmi több nem derülki... Nekem lényeges lenne,hogy ne fertõzõ... Tehát ne tifusz, hanem idegláz vagy iegösszeroppanás legyen.
2014. ápr. 11. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!