Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Futásnál a térdem mintha...

Futásnál a térdem mintha furán viselkedik (olyan, mintha kicsit ki akarna lengeni oldalra). Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Miután kocogok kb 5-10 percet, a térdem mintha ki akarna kicsit lengeni vagy nem is tudom hogyan írhatnám le. Persze csak mikor a lábam épp a levegőben van. 5-6 éve volt egy térdficamom, nem tudom mennyi köze lehet hozzá, mert már régebben is futottam, úgy 1 éve kb és akkor nem volt ilyen érzésem futás közben. Egyébként mindkét térdemet érinti ez a fura érzés. Nem tudjátok mitől lehet? Mit lehetne tenni ellene?
2014. ápr. 9. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon sok köze lehet hozzá, a szalagok ilyenkor sajnos nyúlnak és nem képesek teljesen abba a hosszba visszahúzódni a ficam után, amiben ideálisan tudnák stabilizálni a térdet. monjduk, ettől csak az érintett térdedben kellene jelentkeznie. van 2 szalag amik a térded belső és külső oldalán húzódnak, kollaterális szalagoknak hívják őket( ligamentum collaterale laterale és mediale) szetintem nézz utána, hátha neten írnak vele kapcsolatban valami okosságot, de mindenképp menj el orvoshoz mert ha nem tartják az ízületedet nornálisan a szalagok, akkor nyírőerő lép fel benne, amit pár év múlva nagyon nem fogsz megköszönni.

hány éves vagy amúgy?

2014. ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
11 évesen volt a ficam, most leszek 18. Eddig nem volt vele probléma. Térdvédővel ki tudom küszöbölni a problémát futásnál?
2014. ápr. 16. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
nem volt akkor szalagszakadásod? valameddig biztosan. ha jársz akkor nem érzed? vagy ha ülsz és felemeled az egyik lábad, a combodra és a lábszáradra ellenoldalt ráteszed 3 ujjad és nagyonnagyon picit elkezded nyomni őket egyiket ki, másikat be, úgy nem érzed?
2014. ápr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem volt szalagszakadásom. Sem járásnál, sem ülésnél nem érzem.
2014. ápr. 16. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!