Mennyi idő alatt képes a vashiányból adódó hajhullás mérséklődni?
Évek óta hullik a hajam. A házi orvos hetekkel ezelőtt vérvételre és vizelet vizsgálatra küldött, mert az itthon használatos kis kenceficék, csalántea és társai már nem nyújtottak a hajhullásomra gyógyírt.
A hajkoronám tetemes része kihullott. Már félek hajat mosni, félek fésülködni. A véreredmény erőteljes vashiányt mutatott, plusz minden brutálisan alacsony, ami a vashoz köthető (Transzferrin, ferritin stb) köthető. Tehát, eszegetem a vasat. (Neo Ferro Folgamma 2×1)
Én kétlem, hogy ilyen mértékig a vashiánytól hullik, de a bőrgyógyász szerint is felesleges a vashiány megszűntéig másban keresni a hibát. De azért írt fel Merz special drazsét, meg Plantur 39 koffeines hajszeszt. A hajam meg szépen csak fogy, fogy és csak fogy.
Szerintetek a vas szedése mellett mikor vérható javulás? Laktóz-érzékeny is vagyok egyébként, de 1000%-ig laktózmentesen táplálkozom, mert elvileg az is gátolhatja a vas felszívódását. Lassan már elég nehéz azt is tartani...
Köszönöm a válaszaitokat!!!
Találtam egy oldalt, ahol elég alaposan kitárgyalják a hajhullást:
Amikor nekem hullott a hajam, akkor a bőrgyógyász írt fel egy folyadékot, amivel kenegetni kellett a fejbőrt. Ez szteroid tartalmú volt, de csak pár hétig kellett használni, és elmúlt a problémám. Nekem is nézték, hogy van-e vashiányom, de nálam például túl sok vas volt a szervezetemben. Később, mikor újra el kezdett hullani, akkor pedig kiderült, hogy a pajzsmirigyemmel van a gond, azóta ki is vették az egyik lebenyt. Furcsa módon a TSH-m rendben volt, és kívülről sem látszódott, hogy nagy a göb, csak az UH mutatta ki, hogy nagyon nagy.
6-os vagyok.
Én egyébként úgy jöttem rá, hogy göböm van, hogy én rákerestem a hajhullás szóra, és egy pajzsmirigyes oldalnál kötöttem ki, amin volt egy teszt, hogy tükörben nézzük meg, hogy ha vizet kortyolgatunk, látunk-e valamilyen kidudorosodást a nyakon. Én láttam, és ezután mentem el gégészetre, ahol beutaltak UH-vizsgálatra.
A tesztet itt találtam:
Van egy másik link, ahol a hajhullás és a pajzsmirigybetegség összefüggését tárgyalják:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!