Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adhatok úgy vért szombaton,...

Adhatok úgy vért szombaton, hogy fáj a torkom és egy kicsit náthás is vagyok, vagy így már nem is érdemes elmennem?

Figyelt kérdés

Most szeretnék eloszor adni vért, es pont most kapott el a torokfajas. Tovabba arra lennek kivancsi, hogy a menstruaciom elott 2 nappal lesz a véradás, így még adhatok vért? Osszefugg a ketto?

23/N



2014. febr. 12. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Betegen ne adj vért! Mivel a szervezeted leterheli pluszban. A menstruáció se befolyásolja, nemhogy a menstruáció előtti időszak.
2014. febr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Betegen szerintem nem is engednek mert a veredben megnohet ilyenkor a vörösvértestek és fehérvérsejtek száma stb fertoznel ott rendesen.
2014. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Van ott orvosi vizsgálat szóval azért menj el ha addigra jobban leszel talán engedni fog az orvos, de a lényeg hogy ne titkolj el semmit!

érthető hogy segíteni akarsz nagyon kedves tőled, de én sem adhattam vért amikor pici torokfájással mentem oda, igaz nem először adtam akkor sem csak akkor ezt elfelejtettem hogy így nem szabad.

De semmit ne titkolj el, ha kérdeznek plusz kitöltetnek veled egy papírt is amin minden ott van. Mert oké segíteni akarsz de ne olyan vért adj amibe olyan van aminek nem kéne ott lennie ez csak plusz gondot okozhat mert a véredet bárki megkaphatja akár az ország másik felére is elvihetik.

2014. febr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Egészségesen adhatsz csak vért. Gondolj bele, hogy azt a vért esetleg a halál szélén lévő ember kapja.
2014. febr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igyekezni fogok magam kikuralni szombatig, remélem addigra átmegy rajtam, mert amugy nem érzem betegnek magam, csak buszra kellett futnom es elnyeltem a hideg levegot es rogton megfajdult a torkom :( Jah a másik dolog meg az, hogy eléggé magas a koleszterinem, (5)fogalmam nincs hogy miert,csak 55 kg vagyok és egyáltalán nem vagyok elhízva, probálok egészségesen táplálkozni, voltam kivizsgálásokon de nem találtak semmit. Ez is kizáro ok lehet?
2014. febr. 12. 23:19
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi hulyet. Mi koze a kohogesnek meg a torokfajasnak a verehez? Akkor nem adhatsz ha gyogyszert szedsz ( venKoteles, a strepsils nem szamit), es ha kevesebb mint 50 kilo vagy.


Magyarul mehetsz es le is fogjak toled venni.


A halal szelen levo ember megkapja a torokfajos vered, uristen mi lesz. Nem tudom sirjak vagy nevessek.

2014. febr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ennyi hülye üzeni:

"Véradó lehet mindenki, aki egészséges betöltötte a 18. életévét, de még nincs 65 éves, és testsúlya meghaladja az 50 kg."

EGÉSZSÉSÉGES

Ha fáj a torka, náthás, akkor beteg.

2014. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már leírták, semmilyen fertőzés esetén nem adhatsz vért, legalább két hetet várjál vele.
2014. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves okostojás "ennyi hülyés", talán beszéld ezt meg a véradós dokikkal is, akik hazaküldik még a herpeszeseket is, és még EGY HÓNAPIG el is tiltják őket. Kérdező, ha megpróbálod, feltétlenül légy felelősségteljes és mondd el a dokinak, hogy ilyened volt. A magas koleszterin is lehet kizáró ok, igen, de csak a véradás után tudod meg, amikor már megvizsgálták a vért.
2014. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

De okosak vagytok. :D A herpesz kicsit más mint az hogy a hideg levegő megfújta a torkod ugye? :)


Én egészen pontosan 37-szer adtam már, és még sosem küldtek haza köhögéssel, torokfájással. Egy ízben azt hiszem hőemelkedésem is volt. De ha nem szedsz gyógyszert, és nem vér útján terjedő betegséged van, illetve a szervezeted nincs legyengülve, akkor nem küldenek haza.

A torokfájás pont ugyanabba a kategóriába tartozik, mint a derékfájás. Akinek fáj a dereka vagy a foga, az sem adhat vért? Nagyon okos.

2014. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!