Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas a prolaktin szintem,...

Magas a prolaktin szintem, szédülök és látászavaraim vannak. Mit jelenthez ez?

Figyelt kérdés

2014. febr. 11. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy a prolaktin okozza, a bromocriptin pár nap amx hét alatt normalizálja. A szédülést, látászavart vizsgáltasd ki neurológián. Egyik ismerösömnek 15-szöröse volt a prolaktinja mint a max érték mégsem votl semmi ilyen tünete, csak a meddőségi probléma. Neki 1 év volt mire valamennyire rendezödött de igy is kétszerese volt a maxnak amikor sikerült végül teherbe esnie. Nekem csak enyhén volt emelkedett igy én nem avgyok mérvadó a tüneteket illetöen, nekem PCOS melléhatása miatt volt enyhén emelkedett.
2014. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor össze is állt a kép,mitől magas, köszönöm nagyon!
2014. febr. 12. 20:13
 3/10 A kérdező kommentje:

"Neki 1 év volt mire valamennyire rendeződött"


Megkérdezhetem, hogy mit szedettek vele? Gondolom, valamiféle hormonnal kezelték, hogy visszaálljon az egyensúly.

2014. febr. 12. 20:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Vagy akármilyen nagy a prolaktin szinte, mindig ezt a gyógyszert ( bromocriptin) szedetik a nővel, csak más mennyiségben?
2014. febr. 12. 20:57
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy ha magas a prolaktin szint (nekem 570-es), az garantáltan a peteérés hiányát okozza, vagy attól még teherbe lehet esni, csak nagy a vetélés kockázata?
2014. febr. 12. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:
erre nincs szabály van akinek van de azért elvileg nincs, ugye ezért nincs szoptatás alatt sme az anyukák nagy részének. Akit irtam ismerösöm neki 5000 fölött volt 1,5 év alatt ment le 1200-re és sikerült igy a baba. de erre az orvos is mondta hogy ritka azért. A te értéked nem vészes azt hamar elviszi a bromo.
2014. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ö norprolacot szedett mert a bromora nem reagált. AZért gondolj bele 5000 fölöttröl nem két pillanat amig lemegy neki ezért volt ennyi idö, gyakran ment ellenörzésre volt amikor ujra emelkedette közben aztán ujra lement stb.
2014. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ezt öröm hallani, remélem, így lesz, mert párommal már próbálkozunk teherbeeséssel pár hónapja, de nem akart összejönni a baba, mígnem egy szemfüles bőrgyógyász nem rendelt hormonszintes laborvizsgálatra. Nem tudom, nélküle vajon hány hónapig vagy évig nem lett volna baba, most kicsit bizakodóbb vagyok, hogy több mindenre fény derült.
2014. febr. 12. 21:18
 9/10 A kérdező kommentje:
Viszont valahol mintha azt olvastam volna, hogy a bromocriptint nem igazán szedhetik májelégtelenségben szenvedők (nekem van)és ráadásul Raynaud szindróma gyanús is vagyok (most vizsgálják épp vérképből az eredményt). Nem tudom, ilyenkor mi mást tudnak adni, ami normalizálja a prolaktin szintet?
2014. febr. 12. 21:21
 10/10 A kérdező kommentje:

De hogy a fenébe mehet fel ilyen irdatlan magasságokba a parolakitin szint? Ezt barátnődnél valami biztos folyamatosan generálta, erre nem derült fény, hogy mi tehette?


Amúgy az jutott eszembe, hogy lehet, már régóta magasabb a prokaltin szintem (mert ennek állítólag nem sok külső tünete van, de nem tudom, nem vagyok orvos), és akkor nem is szabadott volna (vagy felesleges volt) fogamzásgátlót is szednem.

2014. febr. 12. 21:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!