Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vadhús nőtt a piercingem...

Vadhús nőtt a piercingem mellé. Már kipróbáltam szinte mindent. ötletek?

Figyelt kérdés

Márciusban csináltattam orrpiercinget. Szépen gyógyult, nem is volt vele gond egészen nyár végéig, amikor párszor sikerült megrántanom véletlenül, és egy kis pukli nőtt az ékszer fölé...

Addig csak betadinnal kezeltem minden nap, onnantól fogva még gyakrabban fertőtlenítettem vele: visszahúzódott a vadhús, de aztán megint előjött.

Váltottam octeniseptre. Az első héten csodás javulás: szinte teljesen eltűnt a vadhús, majd megint előjött.

Ekkor olvastam a Tetran kenőcsről. Na, ettől is, szinte alig látszott már, de végül megint visszanőtt.


Kezdek kétségbeesni, nagyon akartam ezt az ékszert, és nem szeretnék tőle megválni. De minden mintha csak egy kis ideig hatna: aztán újra előjön a vadhús. Pedig szúrás után majdnem fél évig semmi baja nem volt...


Kérlek, segítsetek!


2013. dec. 26. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Amennyire én tudom, a vadhús nem játék, lehet hogy már most késő és soha nem fog meggyógyulni, egész életedben kellemetlenségeket fog okozni. Gyorsan menjél sebészhez.
2013. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sebészetre kell vele menni és kivágják.
2013. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kivágják? Sebészet? Egy kb. két milliméteres puklit? Kicsit túlzásnak érzem.
2013. dec. 28. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként miből gondolod, hogy vadhús? Ez egy orvosnak se mindig egyértelmű. Ha tényleg az, akkor nem egyszerű eltüntetni, hiszen éppen az a probléma, hogy rosszul gyógyul a seb, és burjánzik. Ha abba belevágnak, akkor csak még rosszabb lesz a helyzet.
2013. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

ha mindig visszanő, akkor nagy valószínűséggel nem bírja a szervezeted a piercinget. Járt ugyanígy ismerősöm, neki sem bírja az orra, mindenhol máshol pedig pikkpakk begyógyul, és semmi baja nem lesz.

Szerintem menj inkább piercerhez, ő megnézi, és lehet hogy ő is azt mondja, hogy inkább vedd ki. :/

2013. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ja, amúgy sebészhez nem érdemes elmenni, nekem is volt egyszer vadhúsom, megijedtem, rohantam a sebészetre, és érzéstelenítő nélkül vágták le azt a kis kinövést. Iszonyatosan fájt, ráadásul közben azt hallgathattam, hogy mennyire hülye vagyok, amiért rakattam be piercinget...
2013. dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy vadhús. Nehezen tudom jellemezni. Kívül, a karika fölött van egy nagyjából két milliméteres kis rózsaszín pukli, kör alakú.

Ha nem bírnám a piercinget (orvosi fém, elvileg nem zavarhat), akkor viszont miért nem zavart fél éven át? Mert addig semmi baja nem volt, a többszöri óvatlan megrántás után jött elő a probléma. Olyan, mintha nem tudna begyógyulni.


Tegnap vettem rá hyperolt, most az úgy néz ki, használ. Legalábbis feleakkora a pukli, mint tegnap. Remélem, ez az a szer, ami végleg segít... :D

2013. dec. 28. 16:29
 8/10 anonim válasza:
100%
ha a hyperol nem segít, akkor van valamilyen szteroidos spray is, elvileg az a leghatásosabb, csak azt ugye receptre adják ki, de ha jó fej az orvosod, akkor felírja. a neve nem jut eszembe, de egy piercer biztos meg tudja mondani.
2013. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A Hyperol tabletta nagyon szépen meggyógyította, végre megint olyan, mint régen. :)
2014. jan. 11. 22:21
 10/10 Dr.Viktor válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy milyen arányban oldottad a hyperol tablettát? Most nekem is ez a problémám.
2023. okt. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!