Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek mennyi az alvásigényete...

Nektek mennyi az alvásigényetek? Elég nektek 6 óra alvás?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy csak én vagyok olyan, akinek szüksége lenne 8 óra alvásra, vagy mások is vannak így ezzel? Nagyon rossz alvó vagyok, minden kis zaj megzavar, minden problémámon sokáig rágódok, néha még éjszaka is gondolkozom. Férjem sem hagy aludni, mert sokáig fent van, hajnalban meg már kelni kell. Állandóan kialvatlan vagyok, fáradt és úgy érzem szükségem lenne több pihenésre. Ti hogy vagytok ezzel?

2013. dec. 18. 06:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Én pl bárholbármikor elalszok. Ha kell 3 óra is elég de 7-8 óra a tokéletes.
2013. dec. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ha hosszú időn keresztül csak 5-6 órát tudtok aludni, az elég nektek?
2013. dec. 18. 06:42
 3/10 anonim ***** válasza:

én afféle túlalvó vagyok, szóval ne én legyek az átlagérték, a viszonyítási alap. de azért leírom, ha már egyszer megkérdezted. :D

nekem 8 óra kevés, kb. 10 kell, anélkül használhatatlan zombi vagyok. természetesen sokszor nem jön össze, hogy egyben lehúzzam (egyébként jó mélyen tudok aludni, robbanthatnál is mellettem, meg sem rezzenek), így szoktak lenni délutáni pihenéseim is, hogy kicsit enyhítsek a szétesettségen.

ja és durván éjszakai üzemmódban tudok normálisan létezni, tehát az lenne az ideális, ha reggel 6-tól aludnék pl. délután 4-ig, aztán akkor, utána indulna be az élet... nem tudom, van-e még ezzel így valaki. én most nagyon meg vagyok ezzel lőve, mert ugye a nagytöbbség másképp alszik, máskor szeretne szocializálódni.

én meg mint egy vámpír...


te mikor kerülsz ágyba? lehet, hogy némi átszervezés segítene rajtad, menthetetlen, megoldhatatlan dolgok nem léteznek.

2013. dec. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hjaaa, velem előfordult már, hogy huzamosabb ideig 5-6 órákat aludtam. később is, de középiskolai évek alatt volt ez jellemző. iszonyatosan rossz volt.

hazamentem tanítás után és kezemben a kajás tányérral, dübörgő-hörgő metálzenére is elaludtam...

2013. dec. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kb. 22 órakor fekszünk le, de kell nekem 1 óra, hogy elaludjak. Hajnali fél 5-kor pedig már kelni kell. Férjem megy reggel dolgozni olyankor és a motoszkálására felébredek, vagy egyszerűen nekem kell őt keltenem, mert máshogy nem kel fel. Utána meg már nem tudok visszaaludni, pedig ha délutános vagyok a munkahelyemen, akkor aludhatnék akár.
2013. dec. 18. 06:59
 6/10 anonim ***** válasza:
imádnám ha alhatnék napi 8-9 órát, de hétköznap sajnos 5 nél többet nem engedhetek meg magamnak, munka edzés tanulás... :(
2013. dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szervusz! Nekem is nagyon kell a 8 óra alvás, sőt, ha pár napig kevesebbet alszom, be kell pótolnom utána. Matematikával foglalkozom, ha kialvatlan vagyok, egyáltalán nem tudok dolgozni.


Ne hagyd, hogy így maradjanak a dolgok. Az egyik, ami segíthet, a sport. Ha fizikailag jobban elfáradsz, gyorsabban elalszol.


Teljesen sötét van a hálószobátokban? Az is segít. Az elektromos készülékek pici ledjei is zavaróak lehetnek.


Ha reggel, mikor a férjed elment, nem tudsz visszaaludni, akkor szerintem inkább kelj fel, menj el futni fél órát, és inkább ebéd után próbálj aludni (nem tudom, hogy van a munkaidőd, ahhoz kell igazítani).


Korábban lefeküdni nem tudsz? Amit este csinálnál, megcsinálhatod reggel 5-kor. Persze a férjed motoszkálása akkor is probléma.

2013. dec. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem a 8-9 óra ami a pont jó, hosszutávon érthetö ha fáradt vagy ennyi alvástól.
2013. dec. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elvagyok pár hétig 6-7 óra alvással, ha néha a hétvégéken közbe tudok iktatni egy-egy 8 órás alvást. A 7 órát azért mindig igyekszem betartani. Egyébként vegyél szivacsos füldugót (gyógyszertár vagy munkavédelmi bolt), nekem nagyon bevált. Ugyanis nagyon hamar elalszom-ha nincsen semmi zaj. Az elalváshoz így nekem elengedhetetlen, és nagyon hasznos. Bár az más kérdés, hogy mennyit forgolódsz, és hogy kiesik-e a füledből, de egy próbát szerintem megér, fillérekbe kerül.
2013. dec. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lucina666 válasza:
8-12 óra :) Van jó gyógynövényes melatonin, akkor nem agyalok este, meditálok fél órát és alszok. Reggel meg a tyúkok megvárnak. 6 óra nekem kevés, bár mindenki szerint az húde egészséges, szerintem megterhelő.
2013. dec. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!