Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meggyógyulhat-e valaki daganat...

Meggyógyulhat-e valaki daganatos, rákos, betegségből, ha megérti a betegsége okát?

Figyelt kérdés
Feltételezem, hogy a rákos betegségek oka lelki eredetű. Több cikket olvastam erről, és könyvekben is említést tettek már pszichológusok, pszichiáterek, hogy készült olyan statisztika melyben azt állították, hogy akit valaha pszichiátrián kezeltek, vagy pszichoterápiát alkalmaztak, és feldolgozta a konfliktusait, azoknál egyszerűen nem létezik a rák...

2013. dec. 10. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy gondolom, hogy igen. Minden betegséget mi magunk hozunk létre, /van is egy könyv: A lélek nyelve a betegség/ így csak és kizárólag mi tudjuk azt helyrehozni.


Ha valaki eszerint él vagy gondolkodik, akkor meg tudja gyógyítani önmagát. Míg ha valaki nem hiszi el, hogy az elme képes a testét helyrehozni, az újabb félelmeket táplál amiért nem szedi a gyógyszereket, így áttétes lesz.


Szerintem mindennek a forrása a félelem.

Volt egy kísérlete Murphy-nek.

Vakondokat valamint egereket zárt be egy üvegkalitkába, amibe füstöt engedett.

A vakondok mivel a föld alatt élnek, nem tudják mi az a füst, így nem féltek tőle, az egerek viszont rettegtek mert úgy vannak kódolva, hogy a füst elől menekülni kell. A félelem hatására, az egerek rákosak lettek /persze mondhatjátok hogy a füsttől/ azonban a vakondok közül egynek se lett baja.


Ha félünk valamitől, vagy túl sokat aggódunk a jövőnk egészségünk stb. miatt, akkor létrehozzuk a betegséget. Holott szerintem a tumor nem is betegség, csak a lelki problémák csoportosulása, amit a szervezetünk összegyűjt egy helyre.


Persze tudom, hogy aki nem hisz ebben, annak az amit írtam egy hatalmas baro..ság.

Én eszerint élek, és nem gyógyszerezem magam. Mindent lelki oldalról közelítek meg.

Volt baj a pajzsmirigyemmel, a doki azt mondta min. egy évig napi három tabletta. Mondtam neki, hogy az c vitaminból is sok, így nem szedtem.

Teákat ittam, no meg a lelki hátterét megkerestem. Két hónap alatt letudtam a betegségemet. Ennek 12 éve, azóta se újult ki.

Megoldottam a lelki problémámat.

2013. dec. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 II.Dartheon ***** válasza:
52%

IGEN!

Na, örülök hogy ilyesmiről is olvastál... :)

Nos.. a lényeg annyi hogy az elfojtott régi emlékeket fel kell dolgozni, a sérelmeken túl kell lépni, az önsajnálatot és az önmarcangolást meg abba kell hagyni...

csak ugye ez sokaknak nem megy egyedül, vagy nem ismerik fel.. akik meg pszichomókushz mentek így, azok okosan tették, megszabadultak a terheiktől. :)

2013. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon érdekes, amiről írtok. Nem foglalkoztam még behatóbban a témával, de egyetértek a betegségek lelki eredetének gondolatával. Azonban egy valamit nem igazán tudok hova rakni: a gyermekkorban (sőt, csecsemőkorban) kialakuló rákbetegségeknek is lelki oka lenne? És a gyermek hozza létre magának, vagy a szülő vetíti ki rá a félelmeit? És ha ez utóbbi, akkor ezt hogy lehet elkerülni, hiszen a szülő legféltettebb kincse a gyermeke, és persze, hogy félti az egészségét.
2013. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Hát a pszichomókusba nem hiszek, mert az embernek önmagától kell megtalálnia az útját, nem valaki segítségével. No nem azért mert az a szakember nem tud segíteni, hanem azért, mert nem lesz meg az a magabiztossága az embernek, hogy igen, egyedül képes voltam rá. Így a következő alkalommal is segítségre fog hagyatkozni.


Nagyon-nagyon nehéz 4 év volt, amíg megtaláltam az utamat, de megérte. Ma már hálával gondolok vissza azokra a fájdalmakra, gyötrődésre és nehézségekre amikkel szembe kellett néznem. Sose éreztem magam még annyira erősnek lelkiekben mint most.

2013. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as jó, amit írsz... azt én sem értem, hogy pici babákban, ez a betegség miért alakulhat ki??? Talán ez attól függ, milyen volt a pocakban az élete, a fejlődése, és a Mamája élete a terhesség ideje alatt...
2013. dec. 10. 14:51
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha az ember hisz a lélekben, akkor a lélekvándorlásban is. Én úgy hiszem, hogy minden megoldatlan problémát viszünk magunkkal.

Előző életünkből hozzuk a karmánkat,/persze jócskán gyűjtünk még hozzá ebben az életünkben/ és a feladatokat, amiket előző életünkben nem sikerült megoldanunk.


Azonban minden megoldatlan feladatot sokkal súlyosabb, nehezebb formába kapunk. Ennek tudom be én azt, hogy a pici babák is lehetnek ennyire betegek.

Ez nem csak a következő életünkben, hanem az aktuális életünkben is így van.


Gondold csak végig. Ha a szőnyeg alá söpörsz egy problémát, szembesülsz-e vele még egyszer.

Szerintem igen. Erre szokták azt kérdezni, hogy miért történik mindig ez velem? Hát azért, mert meg kell tudni oldani.

Ahogy megoldottuk, többé már nem feladat, így nem is kell küzdenünk vele. Egyszerűen megszűnik.

2013. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, az érdekes, értelmes válaszokat! :)
2013. dec. 10. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A rák kialakulhat olyan problémából, ami lelki eredetű? Igen.


Minden rák betegség lelki eredetű? Ez egy nagy tévedés és hibás levezetés!


Jól mondják itt páran, a gyermekkori daganatok jó példa erre, hogy nem így van.

Rengeteg tényező van, amelyek: környezeti, genetikai körből kerülnek ki és bizony minden rák fajta más és más.

Például gyanítják, hogy Churchill a jó géneknek köszönheti, hogy magas kort ért meg láncdohányosként, de ha igaz lenne ez az elmélet, hogy csak a lelki dolgok számítanak, akkor a II. Világháború alatt meg kellet volna halnia, mert minden volt csak lelkileg kiegyensúlyozott nem azokban az években miközben egy ültetvényre való dohányt elszívott.

2013. dec. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez az első lépés a teljes gyógyulás felé vezető úton.
2022. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!