Ambuláns lapok, zárójelentések beteg általi aláírása jelenleg mennyire bevett gyakorlat és jogszabályilag mennyire van ez szabályozva?
Aki benne van ebben, akár jogászként., akár eü-szakemberként, szeretném tudni a véleményét, mert tudomásomra jutott 2 olyan ambuláns lap is, amelyhez közöm sincs, és mégis kiállították (ott se jártam életemben).
Kérdeztem orvos ismerőst, azt mondja, hogy hát igen, ezt az OEP-finanszírozás miatt néha megjátsszák, na csak ha épp olyan diagnózist adnak, az okozhat problémákat a betegnek.
Ezért fő kérdés, hogy
1, mennyire van ez jelenleg jogszabályilag előírva (mert én vegyesen tapasztalom ezt az aláírási kötelezettséget)
2, ha bele akadok egy fals orvosi papírba, akkor azt jogi úton egyáltalán van esélyem támadni, ha nincs ott az aláírásom? ugyanis bizony kellemetlen mert kénye munkaköröm van, és nagyon nem mindegy, milyen diagnózisokat adnak nekem így a tudtomon kívül, csak mert nekik kell a pénz.
Nem érdekelne, felőlem csinálják, csak akkor ne írnának "kényes" diagnózist oda, amiből gond lehet.
Ha én jogilag támadom, pl feljelentést teszek okirathamisítás miatt, mennyire van esélyem nyerni, ha nincs ott az aláírásom, és erre hivatkozok, hogy ott se voltam?
Eséllyel indulok egyáltalán egy bíróság előtt vagy simán kimagyarázzák annyival, hogy hát hiszen ott az orvosi pecsét és aláírás, az enyém ugyan minek már rá?
Mi a vélemény?
az eü. szolgáltatónál, önkormányzatnál OEP-nél tehet írásos bejelentést, emit kötelesek kivizsgálni és Önt érteasíteni az eredményről.
a bizonyítékról csakis másolatot adjon ki, az eredeti mindig a betegé!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!