Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előfordulhat trombózisnál...

Előfordulhat trombózisnál ilyen jellegű tünet? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szombat este olyan érzésem volt, mintha görcsölne a jobb vádlim alja (nem erősen, de érezhetően). Hosszú pánikolás után elaludtam, reggel még mindig éreztem. Kb. 1 óra múltán erősen megmasszíroztam, és enyhült, sőt el is múlt. Utána megmaradt egy izomlázszerű (fájdalommal nem járó) érzés, de gondoltam, hogy egy közel 10 órás enyhe görcs után nem meglepő. Azonban eltelt 5 nap, és a szorító, nyomó érzés még mindig megmaradt, de csak azon a helyen érzem, a vádlim/lábam többi részén nem kifejezetten. Van, hogy egyáltalán nem érzem, van viszont, hogy ugyan olyan görcs érzésem van, mint a legelején. Lehet-e ez trombózis?
2013. nov. 1. 01:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Ülés közben is érzem néha de leginkább, ha felállok. Sétálás közben pedig, mintha enyhülne.
2013. nov. 1. 01:14
 2/8 anonim ***** válasza:

Írd a nemed, korod? Dohányzol?

Kicsit hipochondernek tűnsz

2013. nov. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

19/F

Nem dohányzom, még "passzívan" sem. Viszont nagyon sokat ülök gép előtt, persze kicsi szünetekkel, de nem mindig érzem azt, hogy eleget mozgatom meg a lábaimat. Ez az egész is egy gépezéssel töltött nap után este kezdődött. Az viszont igaz, hogy hipochonder vagyok, viszont ennyire még nem képzeltem be magamnak semmit. Legtöbbször én is erre fogom, de ez most mintha más lenne.

2013. nov. 1. 01:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Én képzeld el,

először fulladásos halált akartam halni minden nap, később ez arra fokozódott, hogy nem mertem elaludni, mert féltem, hogy nem kapok levegőt.

Ezután már jött a szívroham, és trombózistól való félelem. Sőt, a félelem miatti pulzusnövekedés miatti szívrohamtól való vélelem.

Ezután jött a leukémia, aztán szájrák, aztán minden alattomos betegség ami legalább 1 hónap alatt elvisz. Aztán a sok idegeskedés miatt tönkretett szív megállásától való félelem...

Na soroljam még?

19 L.

2013. nov. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy cipőben járunk. Amiket felsoroltál, majdnem mind nálam is meg volt már. Két héttel ezelőtt még én is hererákba akartam belehalni, előtte nem is tudom, hogy mibe. Viszont ez most azért furcsa és nem tudom annyira kezelni a helyzetet, mert legtöbbször inkább hosszabb távú betegségek jönnek képbe, nem olyanok, amik bármelyik percben elvihetnek.
2013. nov. 1. 01:36
 6/8 anonim ***** válasza:
jaj nekem már nincs ilyen szerencsére. 1 éve semmi bajom megoldódott. ez csak az agy csúnya játéka, viszont ritka, hogy ilyen intenzitású. utólag vicces belegondolni. írj privátban nyugodtan ha tudok segíteni.
2013. nov. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mélyvénás trombózistól ne félj! Az biztosan nincs! Annak egyéb.jellemző tünetei is vannak(nem írom le mik,mert azt is kitalálod majd magadnak:D ) Persze lehet egy felületes érgyulladás,de azzal semmi gond nincs. Ha nagyon zavar kenjed gyulladáscsökkentő,fájdalomcsillapító kenőccsel(Flector,Fastum,Dilclofenac,Voltaren)
2013. nov. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Részint bárki könnyen rákereshet a mélyvénás trombózis tüneteire a neten, úgyhogy mindegy, hogy leírod-e , vagy sem, másrészt nem mindenkinél jelentkeznek a tipikus tünetek.

A férjemnek alsó lábszári mélyvénás trombózisa volt. Fájt a vádlija (görcsölt), aztán pár nap alatt annyira fokozódott, hogy nem tudott felkelni.

Az összes többi tünet hiányzott.

A körzeti orvosunk kijött megvizsgálni és azonnal beküldte mentővel a kórházba (a tünetek hiányának ellenére)

A kórházban először haza akarták küldeni (nincsenek tipikus mélyvénás trombózisos tünetei)

Miután ott sem tudott lábra állni, végül hajlandóak voltak műszeresen megvizsgálni, ami beigazolta a mélyvénás trombózist.

10 napig kellett mozdulatlanul feküdnie, fel sem ülhetett.

Később a vérvizsgálat kiderítette, hogy nála örökletes a betegség (környezeti hatásra jött elő), egész hátralévő életében Syncumart kell szednie.

A kórteremben volt 18 éves fiatal fiú is (akinek a korosztályára szintén nem jellemző a mélyvénás trombózis)


Ez persze nem atz jelenti, hogy a kérdezőnek is az van, de igenis lehet a trombózisnál ilyen jellegű tünet a többi tünet hiánya mellett.

2013. nov. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!