Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szorongásból kiút hogyan?

Szorongásból kiút hogyan?

Figyelt kérdés
Elég sokat stresszelek és nagyon negatív vagyok néha, azt hiszem, ez a korszak sose ér véget. Életkori sajátosság, 16 éves vagyok és járok pszichologushoz is, midnenki szerint ez az, sokat vagyok depis hangulatban, majd egyszer csak olyan feldobott leszek, és mindent pozitívan látok meg. Ennek vége lesz? Néha attól tartok, hogy örökké tart majd ez az egész, vagy ha mondjuk nagyon sokáig nem vagyok már negatív, egyszer mégis visszajön ez az egész dolog. Idegeskedem, néha nagyokat sóhajtok, mert úgy érzem, elfogy a levegőm, és a legrosszabb hogy ezt figyelem magamon és mégjobban gerjeszti a negatív érzéseket. Van ebből kiút?
2009. nov. 14. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én is így voltam,még nem olyan rég...aztán úgy jöttem suliba nyári szünetről,hogy márpedig idén mosolyogni fogok,akármi van! jókedvűnek mutatom magam akkor is,ha éppen nem vagyok a topon! kb 2-3 hétnek kellett eltelnie azzal,hogy figyeljem magam,hogy mosolyogjak,de most már annyira természetes,hogy folyamatosan viccelődöm,nevetek,mosolygok,és azóta fantasztikusan érzem magam! sokkal kedvesebbek az osztálytársaim is,végre úgy érzem,hogy kedvelnek. ne hagyd,hogy beszóljanak,vagy bármivel elszomorítsanak! mosolyogj!!
2009. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is próbálkozom ezzel, nem mutatni, hogy bármi bajom lenne, néha úgy beleélem magam, hogy tényleg már nem figyelek magamra. Reggel olyan semleges vagyok, suli után egyre negatívabb, és nap végére ismét pozitívan gondolkodom. Ez akkor van, ha aznap semmit nem csinálok délután. Most 1-2 hétig jó volt és nem igazán éreztem rosszul magam, de múlt héten megint előjött ez a depisség. 2-3 hónapja mondjuk 0-24 ez volt, most már jobb a helyzet. Ez mindenkppen jót jelent?
2009. nov. 14. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Szeretném neked ajánlani Reneau Z.Peurifoy Szorongás, fóbiák, pánik című könyvét. Életkontroll programot tartalmaz, amivel legyűrheted a szorongásodat! Remélem mielőbb sikerül!
2009. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!