Mióta javasolják a vízivás fontosságát?
Azt, hogy az, hogy ezek nagyjából egyszerre történtek, nem azt jelenti, hogy ok-okozati viszonyban vannak.
Egyébként pl. az arab országokban sem isznak sokat az emberek a dögmeleg ellenére, mégse jelentősen kevésbé nyavalyásak.
Az emberi szervezet csodálatosan rugalmas, alkalmazkodásra képes. Rá tud állni a kevesebb vízfogyasztásra, úgy hogy nem is érzed, hogy kevés folyadékot viszel be, hiszen szomjúságérzeted nincsen. DE, ettől ez még nem egészséges, csak éppen rövidtávon nem érzed a hátrányaid, illetve nem is tudod hogy valamilyen problémának ez áll a hátterében. Az emberi szervezet nagy része vízből áll, a test különböző működési folyamataihoz fontos a megfelelő hidratáltásg. A szervezet okos, ha kevesebbet viszel be a szükségesnél, akkor a szervezet átcsoportosítja a létfontosságú szervekhez a folyadékot, és a kevésbé fontosaktól elvonja. Aki keveset iszik annak jellemzően fakóbb, töredezettebb a haja, körme, szárazabb a bőre. Gyakrabban szenvednek székrekedéstől, fejfájástól, fáradékonyságtól. Besűrűl a vér, és a vizelet, ezért a méreganyagok a szervezetben nagyobb koncentrációban van jelen, nem tud megfelelően kiürülni, ez hatással van az általános közérzetre, az immunrendszerre, ellenállóképességre, energia szintre. A besűrűsödött vér megterheli a keringést, a tömény sűrű vizelet pedig a kiválasztó rendszert, a veséket, gyakrabban alakulhat ki hólyaghurut. Olyan kellemetlenségekről is szólni kell, hogy pl a nyál is besűrűsödik, a nyelven több lepedék képződik ami szájszaghoz vezet. A méreganyagok és a töményebb izzadság miatt pedig a testszag is erősebb.
Összességében azt kell mondani, hogy aki rendszeresen keveset iszik, az annyira hozzászokik ehhez, hogy fel sem tűnik neki. A változás akkor lesz szembe tűnő ha elkezdesz elegendő vizet bevinni, és a szervezeted megfelelően hidratált lesz, és sokkal jobban fogod érezni magad a bőrödben.
Ha még nem láttad, javaslom a megtekintését az alábbi videónak. Hosszú, de érdemes végignézni. Itt bőven hallhatsz a vízivás fontosságáról.
2. vagyok! Ahogy említettem, a szervezet alkalmazkodik a folyadékbevitelhez, tehát ha Te 35 évig keveset ittál akkor egyik napról a másikra nehezen áll át a szervezet a nagyobb vízfogyasztásra. Az első pár hétben nem fog jól esni meginni 2-3 liter vizet, ezt aláírom, de ha a szervzeted átállt, akkor már nem lesz belőle problémád, sőt, a szervezet igényelni fogja a nagyobb folyadékbevitelt.
A másik amit említettél, a vizesedés. Sok embernél nagy tévhit, hogy azt gondolják a szövetek vizesedése összefügg az elfogyasztott folyadék mennyiségével, ezért inkább nem isznak, amitől tovább romlik az állapotuk. A vizesedésnek semmi köze az elfogyasztott vízhez, amit megiszol soha nem fog közvetlenül a szöveteidbe jutni! A vizesedésnek mindig valamilyen egészségügyi probláma áll a hátterében, általában szív-keringési rendellenesség, vagy veseelégtelenség. Bármilyen problémával is állsz szemben, a megfelelő mennyiségű víz fogyasztása nem ronthat az állapotodon. Fontos hogy a vizet ne egyszerre, nagyobb mennyiségben vedd magadhoz, hanem apránként, kortyonként. Ezzel elkerülheted a vízzel teli lufi, elnehezülés érzését. Mindig legyen a kezed ügyében egy palack víz és igyál belőle gyakran, keveset! Nem baj ha ennek egy részét kipisiled, ezzel alaposan átmosod a szervezetedet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!