Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mióta javasolják a vízivás...

Mióta javasolják a vízivás fontosságát?

Figyelt kérdés
Tudom lerágott csont, de nagyon sokszor elgondolkodtam azon, hogy kb. 35 éves korom körül találkoztam először azzal a tanáccsal, hogy több vizet kellene innom. Most 58 éves vagyok. Születésemtől kezdve nagyon kevés volt a napi vízfogyasztásom. Nyaranta, uszodai gyerekként a többiekkel ott lébecoltunk reggeltől este 6-ig, és ha valaki nem ugrott rám véletlenül, minek következtében egy nagy korty leszaladt a medence vizéből, mi ugyan nem ittunk, mert pénzünk sem volt, csak a belépőre. Legfeljebb egyszer-kétszer a tusolóból, akkor sem sokat. Paraszt nagyszüleimnél nyaranta 1-1,5 hónapot töltöttem, de ott is azt láttam, hogy a vizes kanna tetejéből ittak egy keveset, a maradékot kilöttyintették. Vagy ha nagyapámmal a kétökrös szekérrel kimentünk nyári melegben a kaszálóra, egy üveg vízen megosztoztunk órákig, még maradt is benne visszafele. 35 éves koromig nem voltam beteg, és a barátaim sem. Utána el kezdtem inni több vizet, és mintha onnantól kezdve jöttek volna a bajok. Ki mit tud ehhez hozzátenni, magyarázni?

2013. okt. 23. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy az, hogy ezek nagyjából egyszerre történtek, nem azt jelenti, hogy ok-okozati viszonyban vannak.

Egyébként pl. az arab országokban sem isznak sokat az emberek a dögmeleg ellenére, mégse jelentősen kevésbé nyavalyásak.

2013. okt. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az emberi szervezet csodálatosan rugalmas, alkalmazkodásra képes. Rá tud állni a kevesebb vízfogyasztásra, úgy hogy nem is érzed, hogy kevés folyadékot viszel be, hiszen szomjúságérzeted nincsen. DE, ettől ez még nem egészséges, csak éppen rövidtávon nem érzed a hátrányaid, illetve nem is tudod hogy valamilyen problémának ez áll a hátterében. Az emberi szervezet nagy része vízből áll, a test különböző működési folyamataihoz fontos a megfelelő hidratáltásg. A szervezet okos, ha kevesebbet viszel be a szükségesnél, akkor a szervezet átcsoportosítja a létfontosságú szervekhez a folyadékot, és a kevésbé fontosaktól elvonja. Aki keveset iszik annak jellemzően fakóbb, töredezettebb a haja, körme, szárazabb a bőre. Gyakrabban szenvednek székrekedéstől, fejfájástól, fáradékonyságtól. Besűrűl a vér, és a vizelet, ezért a méreganyagok a szervezetben nagyobb koncentrációban van jelen, nem tud megfelelően kiürülni, ez hatással van az általános közérzetre, az immunrendszerre, ellenállóképességre, energia szintre. A besűrűsödött vér megterheli a keringést, a tömény sűrű vizelet pedig a kiválasztó rendszert, a veséket, gyakrabban alakulhat ki hólyaghurut. Olyan kellemetlenségekről is szólni kell, hogy pl a nyál is besűrűsödik, a nyelven több lepedék képződik ami szájszaghoz vezet. A méreganyagok és a töményebb izzadság miatt pedig a testszag is erősebb.

Összességében azt kell mondani, hogy aki rendszeresen keveset iszik, az annyira hozzászokik ehhez, hogy fel sem tűnik neki. A változás akkor lesz szembe tűnő ha elkezdesz elegendő vizet bevinni, és a szervezeted megfelelően hidratált lesz, és sokkal jobban fogod érezni magad a bőrödben.

2013. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valahol az előbbi hozzászólóval egyetértek, de mégis vannak bennem kétségek. A nagyszüleim és azok szülei is apai és anyai ágon is 80-100 év között haláloztak el, és paraszti származásúak voltak.Orvos nem látta őket, csak az anyai nagyanyámat a fogai miatt. A többi nagyszülő a 32 fogú kategóriás volt, én is jól állok e tekintetben. Kb.35 évesen, mikor az egyik barátnőm elájult az alacsony vízfogyasztásomtól, elkezdtem többet inni. Nehezemre esett! Mindig úgy éreztem magam, mint egy nagy ballonnyi víz egy utánfutón, amelyik hol elindul, hol fékeznek, és a víz hol ide, hol oda csapódik a ballon falán, nálam pedig a gyomromban. Utána kezdtem olyat tapasztalni, hogy bedagadt mindenhol a testem, a víz pedig nem akart kijönni belőlem. Persze orvosi kivizsgálások sorozata következett, és ahány orvoshoz beutaltak, mindenki talált hibát, amit gyógyszerezni kellett. Azt mondták, hogy kövér vagyok, fogyjak, de a fogyókúra és a gyógyszerek sem oldották meg a problémám. Néha, nem lehet tudni minek következtében, de a testem elengedi a vizet egyik napról a másikra, akár 5-6 kg-mal is kevesebb vagyok, mert annyit kell pisilni. De sajnos ez nem mindig van. Elkerültem egy kínai akupunktúrás természetgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy nem kövér vagyok, hanem irdatlan mennyiségű víz van bennem a szövetek között. Tíz alkalommal akupunktúrázott, konzultált másokkal is, de a víz neki sem akart szót fogadni. Nem tudok rájönni, hogy mitől indul be néha magától. A vesém és a hólyagom tökéletesen működik. Pajzsmirigy rendben, szív rendben, emésztés tökéletes, vérkép 1-2 kicsi eltéréstől rendben, koleszterin rendben, cukor rendben! A víz akkor esik jól, mikor szomjas vagyok! Vízen kívül csak teákat fogyasztok, nyáron ízesítés nélkül, télen kevés mézzel. Gyógyteákkal jó barátságban vagyok!
2013. okt. 23. 13:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Az arab és afrikai országokban tényleg kevesebb vizet isznak, és érezni is lehet a bőrükön egyfajta illatot, ami az előbbiek következménye. Hasonlókat éreztem a nagyszüleimen is, és nem tudom eldönteni, hogy ez a ritkább tisztálkodási szokások, vagy a kevesebb vízivás miatti kellemetlenebb szagú bőrkipárolgás miatt állt-e fenn? Így, vagy úgy, de egészségesebbek voltak.
2013. okt. 23. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha még nem láttad, javaslom a megtekintését az alábbi videónak. Hosszú, de érdemes végignézni. Itt bőven hallhatsz a vízivás fontosságáról.

http://www.youtube.com/watch?v=ZXd_39cRwLU

2013. okt. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok! Ahogy említettem, a szervezet alkalmazkodik a folyadékbevitelhez, tehát ha Te 35 évig keveset ittál akkor egyik napról a másikra nehezen áll át a szervezet a nagyobb vízfogyasztásra. Az első pár hétben nem fog jól esni meginni 2-3 liter vizet, ezt aláírom, de ha a szervzeted átállt, akkor már nem lesz belőle problémád, sőt, a szervezet igényelni fogja a nagyobb folyadékbevitelt.

A másik amit említettél, a vizesedés. Sok embernél nagy tévhit, hogy azt gondolják a szövetek vizesedése összefügg az elfogyasztott folyadék mennyiségével, ezért inkább nem isznak, amitől tovább romlik az állapotuk. A vizesedésnek semmi köze az elfogyasztott vízhez, amit megiszol soha nem fog közvetlenül a szöveteidbe jutni! A vizesedésnek mindig valamilyen egészségügyi probláma áll a hátterében, általában szív-keringési rendellenesség, vagy veseelégtelenség. Bármilyen problémával is állsz szemben, a megfelelő mennyiségű víz fogyasztása nem ronthat az állapotodon. Fontos hogy a vizet ne egyszerre, nagyobb mennyiségben vedd magadhoz, hanem apránként, kortyonként. Ezzel elkerülheted a vízzel teli lufi, elnehezülés érzését. Mindig legyen a kezed ügyében egy palack víz és igyál belőle gyakran, keveset! Nem baj ha ennek egy részét kipisiled, ezzel alaposan átmosod a szervezetedet.

2013. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Esetleg állhat még hormonális probléma a háttérben, ami miatt a szervezet visszatartja a vizet.
2013. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!