Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anginás roham lehetett vajon?...

Anginás roham lehetett vajon? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap délután mentem hazafele, ültem a héven és minden előzmény nélkül szorító érzést éreztem a mellkasomban, elkezdtem izzadni, majdnem elájultam és halálfélelmem volt. Majd 2 perc után elmúlt és körülbelül 1 perc után a szorító érzés a mellkasomba visszatért majd teljesen megszűnt, azóta jól vagyok. Nem az első eset, hogy ilyen előfordult. Ezen kívül amikor lefekszem aludni mindig hallom a szívverésem a fülemben. Eléggé zavaró. Nem dohányzom (leszoktam 3 éve), nem iszom kávét, de nem is sportolok szinte semmit. Egész napos ülő munkát végzek, de a mozgás kimerül abban, hogy elsétálok a buszmegállóba. Lehetséges, hogy a mozgás hiánya a fő probléma? Üzemorvosi nyugalmi EKG vizsgálat nagyon nagyon enyhe, alig hallható szívzörejt állapított meg körülbelül 5 hónapja. A probléma eddig minden esetben csak nyugalmi állapotban fordult elő és mindkét esetben nagyon meleg volt, csak én ezt nem éreztem valószínű a hőháztartásommal nem stimmel valami, nem érzem amikor melegem van. Ennek eredményeképpen kabátban ültem a tömött héven 22 fokban amikor ez a probléma előjött.

2013. szept. 27. 15:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem 24 éves vagyok és fiú.
2013. szept. 27. 15:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen az angina elég valószínűtlen. Nem lehet, hogy pánikrohamod volt?
2013. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább pánikroham volt,amit a meleg fokozhat(leesik a vérnyomás). Arra jellemző,h nyugalmi helyzetben jön elő. Amúgy nagyon sok esetben lehet kis szívzörejeket hallani,amivel általában nincs teendő.
2013. szept. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt meg kéne nézetni alaposan, és majd ha nem találnak semmit, akkor lehet mondani, hogy pánikroham! Nem gyakori, de előfordul fiatalnál is szívbetegség, lásd most a 22 éves focistát. Kérdező, fordulj orvoshoz!
2013. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

magas a vérnyomásod. mindenre azt mondják hogy pánikroham.

a nagyapámnak is ezt mondták és kiderült hogy infarktusa volt. szerintem semmi komoly de ha rendszeres a dolog akkor azért menj el orvoshoz. ekg-ra és méregesd a vérnyomásod

2013. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Magas a vérnyomása?? Ezt hol olvastad?
2013. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Ami érdekes, hogy fizikai megterhelésnél soha nem tapasztaltam ezt a tünetet. Még mellkasi fájdalmat sem soha. Csak akkor fordult elő amikor nyugalomban voltam. Vérnyomásomról nincs információm, nem szoktam mérni sűrűn.
2013. szept. 27. 20:34
 8/8 anonim ***** válasza:

kedves 6-os ezt nem olvastam.

tudniillik normális ember nem a neten olvasgatja össze a diganózist. Ha valakinek egészségügyi problémája van orvoshoz kell fordulni nem a google-ban hülyeségeket olvasni és bepánikolni. az ilyen "öndiagnosztizáló" egyének 80%-a aztz hiszi hogy rákos vagy haldoklik. Ez egy hülyeség...el kell menni orvoshoz. Mellesleg magas vérnyomás rengeteg problémát okozhat mert megterheli a szívet. Ha a szíves rosszul van az szinte az összes szervre kihat főleg az agyra. És ilyenkor a test különböző tüneteket produkál, amivel jelzi a szervezet hogy valami nem stimmel. Minden ember más, nem kell internetes nőklapja.hu tünet sablonokba kategorizálni mindenkit. erre való az orvos.

2013. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!