Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon nehezen tudom lenyelni...

Girl016 kérdése:

Nagyon nehezen tudom lenyelni a gyogyszereket. Valami tanacs?

Figyelt kérdés
Egyszeruen alig tudok lenyelni egy gyogyszert... nagyon nehezen csuszik le. :( Nemreg irtak fel a terdemre, mert porcaimmal van gond. Es eleg nagy gyogyszert kell bevennem. Van olyan is, hogy 3-4pohar vizet kell meginnom, mire valahogy lecsuszik. :( Lehet csak en vagyok ilyen szerencsetlen.. valaki valami tipp, hogy hogyan lehet ezt egyszerubben?! koszonom!

2013. szept. 8. 22:07
 1/5 Gyémántlány ***** válasza:

Nekem is gondjaim voltak a gyógyszerekkel sokáig.

Ha összetörhető (olyan, mint az Algopyrin) akkor törd kis darabokba, vágj ketté egy kis nápolyit, és tett a két darabka közé a gyógyszertöredékeket.)

Ha nem lehet összetörni, nem sok mindent tudsz tenni, teljesen jól csinálod, másnak is innia kell a gyógyszerek után, hidd el.

2013. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem jó ötlet összetörni semmilyen gyógyszert. Van amelyiken különleges bevonat van, pl. hogy a gyomorsavnak ellenálljon és ott szívódjon fel, ahol fel kell szívódnia. Ha összetöröd lehet nem is hat vagy másképp hat. Szerintem ez pszichés nálad, gondolj bele, az ember sokkal de sokkal nagyobb falatokat is lenyel mint az a pici gyógyszer, mégsem fullad meg. Próbálj ne görcsölni rajta, csak lenyelni könnyedén.
2013. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak gyógyszerek,amiket nyugodtan össze lehet törni,pl az Algoyprin is ilyen. A kapszulákat(nyilván való) és a filmtablettákat nem szokták ketté törni,mert olyan bevonat van rajtuk,ami ellenáll a gyomorsavnak.
2013. szept. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen szerencsétlen vagyok, ezért mindig megkérem a dokit, hogy kicsi gyógyszert írjon fel, evés előtt szoktam bevenni, mert ha nem eszem rá, akkor órákig úgy érzem, mintha ott lenne a torkomban.
2013. szept. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én személy szerint gyógyszerészként mindig rosszul vagyok tőle, ha meghallom, hogy a betegek tördelgetik a gyógyszereiket, szóval a másodikkal értek egyet, szerintem magától senki ne tördelgessen semmit. Főleg hogy gondolom valamilyen porcképzőt írtak fel a kérdezőnek, amin egytől egyig filbevonat van.


Egyébként mondd el az orvosodnak a problémádat és kérd meg, hogy írjon vízben feloldható port (pl. Dona, Gool). Ez egy picit drágább, de gondolom az a fontos, hogy meggyógyulj és hogy lehetőleg ne kelljen nagy gyógyszert bevenni. Nem tudom, mi a pontos gyógyszer, de pl. akár a gyógyszerészt is megkérdezheted - ha nem receptköteles szerről van szó, akkor vele is megbeszélheted a problémát. Nagyon sok betegnek van mostanában ilyen problémája és általában szégyellnek beszélni róla pedig majdnem mindenre van folyadékként bevehető alternatíva.

2013. szept. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!