Unokám hemangioma betegséggel született ma. Milyen kezelés kell hogy elmúljon?
A hemangióma kórosan felszaporodott erek összessége, melyek vörös vagy lila színû kinövést hoznak létre a bõrön vagy a szervezet más területein.
Közvetlenül a születés után alakulnak ki, és hajlamosak az élet elsõ 6-18 hónapjában gyorsan növekedni. A késõbbi életévekben viszont összezsugorodnak. Közel háromnegyedük a hetedik életévre eltûnik, a helyükön azonban a bõr gyakran enyhén elszínezõdött vagy heges marad.
A felületes hemangiómák a leggyakoribb érdaganatok. A bõrfelszínen, vagy annak közelében alakulnak ki. Kiemelkednek a bõrbõl, vörös, szabálytalan növedékeket vagy foltokat képeznek, melyek mérete apró dudortól nagy, deformáló duzzanatig, akár 7-10 cm átmérõig terjedhet. Általában a törzsön helyezkednek el, és a számuk néhánytól tucatnyi is lehet. A felületes hemangiomák ártalmatlanok; az orvos elektromos késsel vagy lézerrel eltávolíthatja õket, ha az egyén számára zavaróak.
Mély hemangiómák (cavernosus hemangiomák, barlangos érdaganatok) a bõrben, illetve a bõr alatti mélyebb szövetekben helyezkednek el. A bõr kidomborodását okozzák, lilás színûek, ha nagyon mélyen helyezkednek el, akkor pedig hús-színûek lehetnek. A legtöbbjük átmérõje 0,5-5 cm közötti, néha azonban sokkal nagyobbra is megnõnek. A barlangos hemangiomák több mint a fele az arcon, vagy a nyakon található. Elõfordul, hogy belsõ szervekben, például a májban fejlõdnek ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!