Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megalapozott indokkal egy...

Megalapozott indokkal egy orvos okozhat amnéziát egy embernek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, az ember nem tud együttélni az emlékeivel, kihatással van arra, ahogyan él. Az orvosok annyit tudnak tenni, hogy nyugtatókat, antidepresszánst és hangulatjavítót írnak fel, de a testi tünetektől eltekintve az ÖSSZES gondja megoldódna, ha a múltja úgy ahogy van, kitörlődhetne. Most, a mai világban nyilván nincs erre mód (?), de nem lenne érdemes errefele kutatni? Ma nem is végeznek kutatásokat a mesterséges amnéziáról, mert etilailag belekötnének, mert milyen dolog az, hogy az ember kitörölteti az emlékeit. DE cserébe nem mennének tönkre a szervei a gyógyszerektől, amik alig-alig érnek valamit és az alapproblémát nem oldják meg. Szerintem nagyon-nagyon sok embernek jobbat tenne, mint amilyen rossznak tűnhet első hallásra.

Mit gondoltok?


2013. szept. 1. 03:19
 1/2 anonim válasza:
Mondjuk hogy talán nem hangzik olyan rosszul.. De gondolj bele hogy ez megoldás lenne-e tényleg? Vegyünk példának mondjuk téged. "Szörnyű az életed, romokban hever, legalább is így gondolod. Lelkileg teljesen össze vagy törve. Elmennél egy dokihoz, és sikerülne meggyőznöd az indokaiddal hogy törölje az emlékezetedet hogy ezzel elfelejtsd és magad mögött hagyhasd a múltadat. De az emberek nem felejtenek. Ha te úgy éltél mindaddig hogy voltak ellenségeid akik nem bírnak és mindig beléd kötnek, akkor attól hogy te törölteted az emlékezetedet ők emlékezni fognak rád, míg te rájuk nem és nem fogod érteni hogy amit tesznek veled azt miért teszik. Értem ezalatt a bántalmazást. Vagy mondjuk ott vannak a szüleid, barátaid vagy bárki aki szeret téged. Hogy esne nekik, mit éreznének ha tudnák hogy amnéziás vagy, ráadásul nem egy baleset miatt hanem kérésre?! Sztem ezért nincs értelme.
2013. szept. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudnak szelektíven emléket törölni, és legfeljebb a legutóbbi napokból tudnak valamit elfeledtetni, de véletlenszerű többé-kevésbé, hogy mi felejtődik el (elektrosokk).

A szelektív emléktörlés segíthetne a poszttraumás stressz szindrómán. A depressziót nem tudják, hogy mitől van, úgyhogy azon nem biztos, hogy segítene.

2013. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!