Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Durva hajhullás régóta, mi...

Durva hajhullás régóta, mi lehet az oka? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és lassan 2 éve festem a hajam. Jelenleg hosszú dús, és derékig érő. Eleinte feketére festettem, majd egy idő után fedeztem fel, hogy elég durván hullik a valamiért. Marékszámra, akárhányszor beletúrok (főleg mosás után) 8-10 szál marad a kezemben. Már 1 éve sötétbarnára festem remélve, hogy az nem teszi tönkre. (körülbelül 4havonta) Ennek ellenére is ugyanúgy hullik. Emellett rendszeresen edzek, és gyakran vagyok beteg is. Sokak szerint ez a természetes, hogy hullik, de mégis marékszámra? Remélem mindent leírtam ami alapján tud valaki segíteni.

2013. aug. 29. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

8-10 szál??!!!

Létezik természetes hajváltás és 80-100 szál/napig normális a hullás. És azért hullik jobban hajmosás után,mert ilyenkor az "elöregedett",elhalt szálakat könnyebben ki tudod húzni. De azok,úgyis kiesetek volna. Amúgy festés miatt inkább letörik a haj és nem tövestől hullik ki.

2013. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem minden alkalommal jön ki 8-10, de mosás után szinte mindig, akárhányszor beletúrok. Most festettem be kb egy órája, ilyenkor mégrosszabb..
2013. aug. 29. 13:17
 3/5 A kérdező kommentje:
És azt felejtettem el írni, hogy úgy vettem észre, hogy főleg a tarkóm fölött lévő leghosszabb szálak hullanak, a rövidebbek, és a fejtetőmön lévő szálak nem.
2013. aug. 29. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennyi hullás természetes,de ha gondolod menj el bőrgyógyászhoz. Már csak a saját megnyugtatásod miatt is.
2013. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
NAgyon sok mindentol lehet. De szerintem mindenképp hagy abba a hajfestést. Nagyon nagyon károsak , és nem csak a hajadnak. Jó lenne ha vágatnál is belole. Kevesebb hullana. Mert a hajhagymáknak nem lenne olyan nagy súly. SAMPON!! Probálj meg szilokonmentes sampont használni, és amiben nincs sok kemikália. Nekem bejottek a DR.Organic termékei, és a LUSH samponai. [link] A tobbi hajápolódat is jól válogassd meg. Lehet hormonalis oka, vagy vitaminhiány. Szedj valami jó vitamint kifejezetten hajra valót, amiben sok a biotin. Táplakozz egészségesen, amenyire lehet. De a legfontosabb, ne fesd. Ha fested, a tobbi torekvéseid is foloslegesek.
2013. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!