Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 12 éves vagyok. (lassan 13)...

12 éves vagyok. (lassan 13) 162 cm és 55 kg vagyok. BMI index szerint miért vagyok enyhén túlsúlyos? O. o

Figyelt kérdés
Nem látom magamat kövérnek, mondjuk nem is szeretnék olyan nagyon vékony lenni. Nem értem, hogy miért lennék enyhén túlsúlyos.

#testtömegindex #12 éves #55 kg #lány BMI index #enyhén túlsúlyos
2013. aug. 29. 01:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és lány vagyok.
2013. aug. 29. 01:08
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Mert a BMI index hülyeség, nem különbözteti meg a testzsírt, izmot, csak súlyt mér. Szóval a BMI index szerint bármelyik profi sportoló túlsúlyos lenne, mert nem veszi figyelembe, hogy izmos-e, avagy hájas az illető. Felejtsd el, ha a tükörképed okés, a ruháid jól állnak, akkor semmi gond a súlyoddal.
2013. aug. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Én meg 13 fiú vagyok, 173 cm és 60 kg és azt mondja hogy átlagtestsúly, amikor van rajtam egy két kiló.
2013. aug. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, ha tényleg reális vagy nőies alkatod van vagyis van melled és csípőd akkor az adataidat üsd át a felnőtt bmi kalkulátorba és máris semmi bajod normál súlyod van. Előretolódott a nemi érés, és változnak az adatok csak a frissítés elmarad. A sulinkban tavaly volt mérés és kaptunk tájékoztatást utána, meg egy kis előadást. Az iskolanővér mondta, hogy már a nyolcadikosokat is a felnőtt bmi szerint számolták.

Ezek a lányok hozzád hasonló méretekkel rendelkeznek: [link]


Nem hülyeség a BMI, de valóban van némi szórás és külsőségekbeli eltérés.

2013. aug. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A te korodban felejtős mindeféle BMI, meg hasonló. Ha jól érzed magad a többi mellékes.
2013. aug. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aki szerint a BMI hülység:


Ebben a korban gyerek BMI-t számolunk, percentiliseket nézünk.


Kérdező ne méregesd a BMI-d. Keress rá: gyerek bmi kalkulator

2013. aug. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Az egy-két kilósnak: a testzsírt nem ezzel mérik! lehet normál a bmi-d és közben zsíros vagy.
2013. aug. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Vagy eléggé izmos vagy, mert ez is lehet, vagy tényleg kicsit pufók vagy. Ugyanannyi idős vagyok, mint te 170 cm, és 52-53 kg. És majdnem 10 cm. van köztünk, és én erősen is edzek izomra is. Szóval, lehet benne valami, de túlsúlyos még nem vagy. 60 kg. fölött lennél ez, de biztosan csak vastagabb a csontod, attól függetlenül, nem kell pufinak lenni, csak kicsit nagyobb darab vagy max.
2013. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!