Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrsövény műtét után mennyi...

Orrsövény műtét után mennyi idő kell, hogy rendbe jöjjön az ember?

Figyelt kérdés
Kis koromban nem volt ferde az orrom, de most már egyre inkább látszik, és érik az, hogy egy orrsövény műtétet kéne csináltatni. De rettenetesen félek tőle. Az érdekelne, hogy ha megcsinálják, mennyi ideig tart a kellemetlen része és mennyire látszik meg kívülről? És ha nem akarok szétvert orral menni vagy hetekig hiányozni, akkor nyári szünetben kéne megcsinálni?

2013. aug. 26. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Az orrsövényferdülés nem azt jelenti, hogy ferde az orrod kívülről. Belül vannak a gondok, kívül normálisnak is kinézhet. Nekem 18 éves koromban műtötték meg, és úgy tudom 18 alatt nem műtenek.
2013. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom elmondani, hogy mennyire kapok levegőt, mert nincs viszonyítási alapom. Annyi, hogy ha náthás vagyok, elfogy egy 100-as csomag. De azért örültem volna, ha a kérdésre válaszolsz.
2013. aug. 27. 10:10
 3/3 anonim válasza:

Nekem most kedden műtötték meg az orrsövényemet, altatásban.

A kellemetlen része relatív. Addig, amíg bent volt az orromban a tampon, kellemetlen volt, mert csak a számon vehettem levegőt, ezért állandóan kiszáradt, no meg evésnél egyáltalán nem éreztem ízeket. 2 napig volt bent a "tömítés". Most is félig be van dugulva, de már élvezem az étkek zamatát. Kívülről egyáltalán nem látszik az orromon, szóval nincsen krumpliorrom, az operáció után pár napig, mintha egy nagyon picit vastagabb lett volna, de az köszönhető volt a "kibélelésnek" is. Én nem csináltatnám nyári szünetben, akkor jól el lesz rontva. Gondolj bele, nem mehetsz egy jó ideig strandra, nem napozhatsz...

2013. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!