Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichológus-hoz kéne fordulnom?

Pszichológus-hoz kéne fordulnom?

Figyelt kérdés
Kiskoromban elég duci voltam és nagyon sokat piszkáltak miatta. Végigmentem a játszótéren és rögtön kaptam egy víziló, vagy ahhoz hasonló jelzőt előfordult olyan is, hogy megdobtak 1-1 radírral, vagy valamivel amiről tudták, hogy túl nagy kárt nem fog okozni rajtam, de kellő képpen meg tudnak bántani vele. Azóta mindent megteszek, hogy ilyen ne fordulhasson elő. Már nem is tudom hány éve mindig hosszúujjúban járok mindenhova, vagy jó hosszú ingekben.. stb. Tömegben nem tudok megmaradni, kapkodom a levegőt és körülnézek, hogy éppen ki akar megtámadni, megverni, "beszólni", pedig már sikerült lefogynom azóta, már külsőre nem vagyok az a duci kislány, de mégis úgy érzem, mintha semmi sem változott volna. A tesi órák, azok a legrosszabbak, alig merek átöltözni, mindenki szemét magamon érzem. Óra közben többször is rosszul vagyok, kapkodom a levegőt és felmegy a vérnyomásom. Már voltam vérvételen, kardiológián, de az eredmények normálisak voltak. Itthon sportolok, tornázom, futni járok, ilyenkor nem jönnek elő ezek a tünetek, úgyhogy már csak erre tudok gondolni. A pszichológus segíthet? Esetleg a terápia idejére adhat felmentést? Előre is köszönöm mindenki segítségét.

2013. aug. 21. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus segíthet én azt ajánlom menj el ! Ezen ő segíthet mert ez a dolog akkor lenne normális ha duci lennél !
2013. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen egy jó szakemberre van szükséged. Érdeklődj utána kihez érdemes menni.
2013. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz. Most már az iskoláknak is van iskola pszichológusa, nézd meg nálatok van-e.
2013. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hasonló helyzetben voltam anno én is,igaz nem dobáltak,de mindig csúfoltak.Mára én is lefogytam és próbálok a legjobb formámban lenni.

A mai napig én sem vagyok ezen túl igazán,az ember nem felejt könnyen.Viszont azt már elértem,hogy megtanítottam magamnak,hogy az a fontos,hogy én mit gondolok magamról,illetve milyennek látom magam és nem kell mások véleményével foglalkozni.

Viszont,ha nálad ennyire súlyos a helyzet,akkor fordulj szakemberhez,az segít,viszont azt tudnod kell,hogy ahhoz,hogy rendbe gyere lelkileg,ahhoz Te kellesz legfőképp.Akarnod kell!Gondolkozz másképp,lásd másképp a környezeted,illetve magadat is!Aztán próbálj Te is a legjobb formába jönni,öltözz csinosan,adj magadra.Nagyobb lesz az önbizalmad is!És mikor majd így meglátnak azok az emberek,akik régen megszóltak,csak ámulni fognak.És ennél jobb visszaigazolást nem kaphatsz! :) Mindent bele!

2013. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a bíztatást! Remélem sikerrel járok. :)
2013. aug. 21. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!