Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az Alzheimer demenciában...

Az Alzheimer demenciában (Alzheimer-kór) szenvedő betegek kaphatnak-e valamilyen kiegészítő támogatást, és ha igen, hol lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Édesanyámnál most diagnosztizálták az Alzheimer demenciát. Az állapota közepes stádiumú. Egyedül én gondoskodom róla, sajnos elég kevés nyugdíja van. Én sajnos munka nélküli vagyok, de az édesanyámmal való törődés, majdnem az egész napomat leköti. Mit lehet tenni ilyen esetben, kaphat-e valamilyen kiegészítést a nyugdíjára, vagy valamilyen más forrásból lehet e igényelni? Kérem, aki konkrétan tud valamit erről segítsen. Köszönöm szépen.
2009. okt. 28. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm /45 éves férfi/ munkanélküli, aki 80 éves /egyébként fentjáró és még az otthoni munkát elvégző/ édesanyjára kap ápolási dijat. Tudomásom szerint havi 28.000.-ft-ot. Vagy a Nyugdijintézet, vagy a helyi önkormányzat folyósitja neki. Azt hiszem te is kaphatnál ilyen cimen valamennyit. Járj utána.
2009. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A mamámnak is ilyen betegsége van de neki már nagyon durva. A gyógyszer lehet kapni valamennyi támogatás. Azt hiszem az orvosnál kell valamit intézni de ebbe nem vagyok biztos de abba igen, hogy a gyógyszerre van támogatás!
2009. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!