Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a leghasznosabb gyógyszere...

Mik a leghasznosabb gyógyszerek/kiegészítő szerek, amiket mindig jó ha az ember visz magával?

Figyelt kérdés

Nem kimondottan otthoni használatra gondolok, inkább olyan amit táskában lehet tartani, tehát inkább a rövidtávú hatása miatt tartjuk. Eddig háromra tudtam gondolni, mind olyan, amikről soha nem lehet tudni mikor jönnek jól.


- Koffeintabletta (ez ugyan nem gyógyszer, de nagyon hasznos amíg az ember nem rendszeresen szedi, hanem csak akkor amikor jól jönne egy kávé (és annak áldásos hatásai), de nem tud inni.


- Széntabletta (szerencsére ritkán fordul elő velem, hogy menjen a hasam, de egyrészt azoknál a ritka alkalmaknál mindig segített a széntabletta, másrészt ha van olyan kellemetlenség ami munkahelyen/oktatásban/utcán a lehető legrosszabb lehet, az jó eséllyel a hasmenés.


- Fejfájás-csillapító (szándékosan nem írok márkát hogy ne reklám legyen, de ti nyugodtan írjatok mert ezzel is segítetek :-) szerencsére nem vagyok fejfájós, évente max ha kétszer fájdul meg, de ami van itthon mindig segített rajta, szóval az is olyan amit hasznosnak látok ha van az embernél akkor is ha éppen nincs otthon.



Ez eddig 3. Mire készülhetnék még fel, ami tényleg rövid távon használ?

Ti mit javasolnátok?


2011. febr. 22. 17:29
 1/7 poiu ***** válasza:
Tiszta víz. Komoly. Ha ennyire egészséges vagy, akkor miért szorongsz? Inkább ezen érdemes kicsit agyalni, mint a gyógyszereken...
2011. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kávéházi pszichológiát, de egyeltalán nem szorongok.

Nem arról van szó, hogy egyszerre nyolc-kilenc gyógyszeres dobozt akarnék tartani a hátizsákban, hanem mindegyik gyógyszerből PÁR szemet.


Ugyanis ahogy írtam, ezek nem otthonra kellenének, hanem hátizsákba, TÚRÁZÁSHOZ.

A lehető legrosszabbra FELKÉSZÜLVE.

Nem igazán értem mindebbe hogy keverted te bele a szorongást vagy bármi hasonlót, szerintem egy teljesen korrekt és normális hangvételű kérdés ez.


Elemlámpát sem azért viszünk túrára, mert azt akarjuk hogy elhagyjunk valamit az erdőben este, hanem mert ha minimális eséllyel is, de előfordulhat, és abban az esetben szükség lehet rá.



És értelemszerűen, ételt vizet viszek magammal, de mivel a kérdés a gyógyszerekre vonatkozik, már csak ilyen konzervatív módon is az én egyszerű logikámmal, gyógyszerre várnék ötleteket.


A segítő szándékú válaszokat előre is köszönöm és ha valaki tud esetleg ilyet, szívesen veszem a segítségét.

2011. febr. 23. 01:48
 3/7 A kérdező kommentje:
De amúgy, ha 0 szót írok is túrázásról (mert egy ennyire egyszerű kérdéshez felesleges elmenni a hobbijaimig, élettörténetemig és az evolúcióig), az sem jelenti azt hogy neked okod/jogalapod lenne ilyen blőd marhaságokat rátuszkolni valakire akiről semmit sem tudsz. :-)
2011. febr. 23. 01:50
 4/7 anonim ***** válasza:

A túrázás miatt előfordulhat növényi és állati csípés, és arra allergia, nehézlégzés.

Előretöltött fecskendőben adrenalin, Prednisolon taletták, Suprastin mindig van nálam az erdőben.

Meg Aspirin is.Meg érszoritó, kés, és hagyományos jód.

2011. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2011. febr. 25. 18:44
 6/7 poiu ***** válasza:
Bocs, fura volt a kérdés, mert majd minden faluban van orvos. Ha túrázom, van nálam víz, szunyogriasztó és csipesz (vagy kullancscsipesz). Ha allergiás lennék, biztos vinnék ld. fent + kálcium. Lakatlan szigetre vinnék Aspirint.
2011. febr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy az ember nagyon ritkán tudja előre mire allergiás, és itt most nem a jajszipogok-sajnálj-állapotra gondolok, hanem allergiás shockig fokozódó életveszélyes állapotokra.

Pár éve a Nemesgulács nevü hegyet másztam meg, és ott megcsípett mint később megtudtam szuronyos istállólégy(hipobosca equina), 5 perc múlva a földön ültem levegőért harcolva.

Nem, hogy a legközelebbi faluig, de az ösvény másik oldalára se tudtam volna átmenni.

Ha akkor nincs nálam Prednisolon tabl, amiből elrágtam tán 6-ot, nem hiszem, hogy írnám itt ezt a levelet.

Ezután egészítettem ki adrenalinnal, (tonogen) a készletemet, ami azonnal hat, de igen röviden, és suprastin meg egy antihiszamin.

Hazánk igazán nem egy trópusi bűzlő mocsár, mégis kb 100 féle ilyen állat, növény van, ami hasonlót tehet bárkivel, ennek az esélye kb. 10%(,Hogy valamikor így jársz), tehát jobb mint a lottóé, persze ezeket csak azután néztem meg, hogy majdnem megszívtam .

És még elfelejtettem írni, hogy cukros üdítő, és fél deci rum, feltöltött gps,(nem térkép és iránytű helyett) is szokott nálam lenni, meg Algopyrin tabl., ha netán nagyon fájna valami, akkor ebből 3-at kell bevenni, mindig elrágva.Még nem kellett szerencsére.

Lehet h. túl óvatoskodó vagyok, de ha utánaolvasol, te is az leszel. Szevasztok.

2011. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!