Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a kóláról?

Hogyan szokjak le a kóláról?

Figyelt kérdés

Nos az a baj hogy régen utáltam a kólát, anyám se engedi/engedte hogy kólát igyak, de néha kimegyünk a haverokkal valami boltba ahol le lehet ülni és mostanába én is mindig kólát iszom. 1 hete "szoktam rá" és nem bírom ki nélküle. Itthon meg ugye nincsen, és ez is nagyon rossz, h minden nap ki kell mennem és magam vennem kólát...

Csak egy kicsit akartam inni, de ha 1 napig nem iszom akkor már kimegyek venni.


2013. aug. 4. 20:13
1 2
 1/13 anonim válasza:
76%

Nem tudom hogy lehet rászokni, de elég akaraterővel le lehet szokni bármiről.

Ne gondolj rá, vegyél inkább ásványvizet. - egészségesebb, és nem leszel tőle szomjasabb, mint a kólától.

Mellesleg a kóla nagyon egészségtelen, és tartalmaz ízfokozókat is, hogy megint megkívánd...

Ha nem akarod a szervezeted hazavágni, és a fogaidat tönkretenni, akkor ne igyál sok kólát...

2013. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
épp ez, folyamatosan kívánom, nem vagyok meg nélküle, a víz meg nem oltja a szomjam, nem tudom mért... Ha szomjas vagyok hiába iszok gyümölcslevet, vizet szomjas maradok. csak a kóla segít.
2013. aug. 4. 20:50
 3/13 anonim válasza:
57%
És ha nem létezne kóla mit innál, ha csak a kóla segít?
2013. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hat ha nem letezne kola akk nyilvan nem szoktam vna ra, es nem innam. De lehet nem kene leszoknom hisz vegulis jo erzes elvezetes inni... Egessegtelen.. Azzal vqn a gondom
2013. aug. 4. 22:50
 5/13 anonim válasza:

Ha nem létezne nem innád, ebből adódik, hogy nem létszükséglet, meg lehet lenni nélküle is.

Nem azt mondom, hogy ne igyál, csak azt, hogy mértékkel.


Nehogy úgy járj, mint az az amerikai nő, aki napi 7 liter kólát ivott, és emiatt a szervezete teljesen tönkre ment, és meghalt.


Koffein, sok színezék, cukor, szénsav stb. van benne, ami nagyon nem tesz jót a szervezetednek.

2013. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ÉN így csináltam: Napi 2-3 liter szinten ittam már, amikor a lustaság győzött, és nem vettem. Nem súlyos ez a "függőség" 1 hét alatt már nem is kívánod. Én hideg vizet ittam, esetleg hideg limonádét, így kapott a szervezetem cukrot is. A hangsúly a hidegen van, egyszerűen ha elég hideg vizet iszom nem érzem annyira a hiányérzetét a kólának. (Amit csak hidegen fogyasztottam.) Most ott tartok, hogy néha hetekig nem is iszok kólát. És ha mégis max gyorsétterembe/moziba.


Egyébként ajánlom a pepsit, ha nagyon nem bírsz leállni - a rendeskólátfogyasztót elundorítja a kólától (ha nem veszel rendeset), és olcsóbb is.

2013. aug. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

3.: Véglegesen biztos nem akarok róla leszokni... Kb milyen időközönként igyak, ami nem káros?


4.: Köszi az infót, megpróbálom a hideg italokat. egyébként a pepsi nem jön be annyira nekem.

2013. aug. 5. 09:10
 8/13 A kérdező kommentje:
előző kommentet az 5. 6. válaszolónak üzenem, csak elírtam:)
2013. aug. 5. 09:11
 9/13 A kérdező kommentje:

Illetve a kommentekkel, mindennel együtt az 5. 6.-nak.

(fáradt vagyok ma)

EGyébként hogy ne offoljak ma még és tegnap este nem ittam, hála az utolsónak, mivel ittam hideg limonádét :D

2013. aug. 5. 09:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Én pont ezért ittam pepsit, mert megundorodtam úgy összességében a kólától. :D


Hamar kiürül a szervezetedből a "hatóanyaga", úgyhogy kitartás!:)

2013. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!