Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyivel nehezebb az elsősegé...

Mennyivel nehezebb az elsősegély vizsga lerakása a szigorítás után?

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

tudni kell a szívmasszázst is. én nem laikusként azt mondom, hogy nem lesz sokkal nehezebb, de több kárt okoz, mint hasznot. 2féle ember van: aki úgyse áll neki szívmasszásznak a másik meg mindenáron csinálni akar valamit, aztán gyorsan kitalálja, hogy nincs pulzusa(amit még néha egy orvosnak, mentősnek is nehéz megmondani) aztán mint az őrült nekiáll újraéleszteni. ennek mi lehet a következménye? vagy semmit se ér, mert nem meri rendesen csinálni vagy nem tudja, a másik lehetőség hogy eltöri pár bordáját(ami általában újraélesztésnél előfordul), ettől megijed és abbahagyja. eredmény: újraéleszteni nem fog tudni, talán meg is öli a beteget, esetleg még eltöri pár bordáját.

egy laikus dolga a mentő hívása és alapvető segítségnyújtás, nem újraélesztés.

2009. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én nem tudom, hogy ez most jó, hogy ilyen szigorúak, vagy rossz, minden esetre sok pénzt beszednek belőle, az tuti!

Ma voltam vizsgázni, bebifláztam egy 2004-es kiadású könyvet, a szivmasszázst nem engedték, hogy megmutassam úgy, ahogy abban a könyvben volt, elküldtek. Meg se engedték, hogy elmondjam amit tudok, közölték, hogy ők erre nem kiváncsiak. Szerezzek be egy új könyvet. Előttem sorban 12 ember bukott meg, azt már nem tudom, hogy utánam hányan.

Hatalmas nagy bunkóság a többi ember pénzével így játszani! Ez nem a tudásért, hanem a pénzszedésért van! 5000Ft nem kicsi összeg egy háztartásban!

2010. febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

hú ez nagyon ijesztő...én most megyek csütörtökön vizsgázni és egy csomót olvastam a vizsgáról.és mindenhol ugyanezt mondják.azt hiszem tényleg azon múlik,hogy át megyek e,hogy mennyire vok szimpi a vizsgáztatónak..

nos azt hiszem én felkészültem..

te már túl vagy a vizsgán,hogy ment ? Elmeséled,hogyan zajlott?előre is kösz

2010. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!