Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A migréntől lehet hallucinálni?

A migréntől lehet hallucinálni?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és már egy éve erős migrén gyötör, változó hogy mikor jön rám, sok mindentől függ időjárás stb... Úgy szokott kezdődni hogy homályos folt van a szemem előtt és utána jön nagyon erős fejfájás és hányinger, általában addig amíg el nem alszok addig tart. (ha sikerül) Tegnap előtt is ez volt, csak történelem óra közepén egy nagy színes arcot láttam a táblán és mindenféle színes foltokat. Ez lehet a migréntől?? (Nem szedek semmiféle kábítószert vagy ilyesmit...)
2009. okt. 21. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"egy nagy színes arcot láttam a táblán és mindenféle színes foltokat. Ez lehet a migréntől??"


A migrén normális esetben pontosan így jelentkezik. Sőt: van olyan migrén is, ahol a fejfájás elmarad, csak az azt megelőző látványjelenségek észlelhetők.


Ha a migréned mostanában kezdődött, akkor nem árthat a kivizsgálás, ami felderíti, hogy önmagában fennálló migrénről van-e szó, vagy inkább valami egyéb betegség következménye a migrén.

2009. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ezek az ún. "aura-tünetek".
2009. okt. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor voltunk már orvosnál anyukámmal, mindenféle vizsgálaton voltam például: vérvételen, mr vizsgálaton és eeg vizsgálaton is, de sehol nem tudták megmagyarázni hogy mitől van... Annyit tudok hogy ez nálunk a családban nagyon gyakori, mivel volt a nagymamámnak is meg anyukámnak is meg a nővéremnek is migrénje. A nővéremnél például az is gyakori hogy ha migrénje van akkor elfelejti a szavakat is.
2009. okt. 21. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!