Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A régi absinth-ben mi volt...

A régi absinth-ben mi volt amitől hallucinálni lehetett?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 16:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
fehér üröm volt benne
2011. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Elmondom neked hogy marihuána egyik fő összetevője is benne volt az italba vagy van nem tudom még.
2011. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Phoney ***** válasza:
100%

Semmise volt benne. A szerencsétlen franciák nem voltak hozzászokva a töményhez, és egyre többen lettek tőle olyan matt alkoholisták, hogy delíriummal vitték őket az elmegyógyba. 1910-ben már napi fél liter tömény volt az átlag francia napi szeszadagja, szóval szerinted mitől haluztak?


A rendes abszint most is pont úgy készül, mint 100 éve.


[link]

2011. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A "rézeleje"!
2011. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 tetro ***** válasza:
az absinth egy legenda, ahogy itt már írták... az meg, hogy thc volt benne... mégis honnan lett volna? :D
2011. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
9%
A fehér üröm miatt. Amúgy ne már, hogy ne lettek volna hozzászokva a töményhez, a franciák híresek a konyakjukról és a whiskeyről.
2011. okt. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Phoney ***** válasza:

A franciák a whiskey-jükről? Mii?:D


A fehér ürömben nincs THC, a tujonról állították 35 éve hogy hasonló a hatása, de ez marhaság volt.


A 19. század első felében a francia szegények között a berúgás eszköze a bor volt, hiába létezett a brandy. Ahhoz az túl drága volt. A század második felében vált divattá, hogy a kocsmákban helyben főzték a kerítésszaggatót (abból ami épp kéznél volt), amit csak vitriolnak csúfoltak. Ennél még gázabb volt az olcsó gagyiabszint, amit a legrosszabb alkoholból csináltak és vegyszerrel színezték növények helyett.

2011. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ja igen, urmabocsá, kicsit elkalandoztam, whiskeyt tényleg nem igen csináltak a franciák.

Minden nép feltalálja magát ha inni kell, ők se voltak híján a töménynek.

2011. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Phoney ***** válasza:
Ja, a nép az megtalálja. Hallottál az angliai ginőrületről? A francia abszintsztori egy az egyben, csak 100 évvel korábban. Gondolom akkor a ginben is THC van:)) (Ha már itt tartunk, a doktor urak az abszinttal együtt a gint és a vermutot és a keserűlikőröket is be akarták tiltani, mert "szintén mérgezőek". Mivelhogy nem csak a fehér ürmöt mondták mérgezőnek, hanem minden mást is, ami az abszintban van, ánizs, citromfű, izsóp, minden. Ilyen szakértő urak tanácsára tiltották be az abszintot. Hát én akkor többé nem innék Martinit, még megőrülök tőle:)
2011. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja hát én nem vitatkozok már, közben utánanéztem én is :D
2011. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!