Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 23 évesen miért viselem...

23 évesen miért viselem ennyire rosszul a másnapot? Mivel lehetne enyhíteni?

Figyelt kérdés

Mindig is rosszul voltam másnap, ha előző este kicsit több alkoholt fogyasztottam a kelleténél, de 1-2 éve azt veszem észre, hogy még rosszabbul viselem, mint eddig...

Sokszor már nincs is kedvem buliba menni, mert nem akarok inni.

Tudom, hogy nem kötelező, anélkül is lehet bulizni, de elég nehéz elviselni, ha a barátnőim, haverjaim már spiccesek/részegek, én meg színjózan vagyok. Kiállhatatlanok olyankor. :D

Igyekszem mértéket tartani, de igazából már 2 üveg sör és egy pohár bor is hazavág másnap :/


Egyébként nincs az, hogy minden héten berúgunk, kb. 2 havonta van egy nagyobb buli, meg havonta egyszer barátokkal egy kis sörözgetés, ennyi.


23 évesen azért még jobban bírhatná a szervezetem, nem kellene másnap szinte a halálba kergetnie, nem?

Tudtommal nincs semmi betegségem, rendszeresen sportolok is, és igyekszem normálisan enni.


Vagy ez már az öregség jele? :D

23/L


2013. júl. 19. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Vagy az edzetlenségé. :) Volt egy időszak hogy majdnem minden nap buliztam, akkor a szervezetemnek meg se kottyant az alkohol. Aztán volt oylan is, h több hónap kimaradt, utána egy sör fejbevágott, a barátom hihetetlen jól szórakozott rajtam.

Egyébként a másnap elkerülésére/megkönnyítésére van kismillió praktika. Nekem a lefekvés előtt minimum fél liter víz (segít megelőzni a dehidratáltságot) és egy quarelin (fejfájás ellen) egész hatékony.

24N

2013. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"Egyébként nincs az, hogy minden héten berúgunk, kb. 2 havonta van egy nagyobb buli, meg havonta egyszer barátokkal egy kis sörözgetés, ennyi. " Hát, akkor ne csodálkozz rajta, hogy ilyen rosszul bírod! :)))
2013. júl. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát igen, az "edzetlenség", van benne valami.., csak hát pár éve sem ittam sokkal gyakrabban, és mégsem voltam másnap annyira rosszul, mint mostanság. :) Fel kell hagynom a társasági élet bulizós részével, rendesen félek már inni. :D
2013. júl. 19. 23:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!