Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inhüvelygyulladásom van és...

Inhüvelygyulladásom van és nagyon fáj a kezem! Mivel lehet enyhíteni a fájdalmat?

Figyelt kérdés

Fájdalomcsillapítót írtak de az semmit nem használ.

Nem tudom ha beborogatnám akkor jobb lenne?

Vagy mit csináljak?


2013. máj. 23. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Hidegvizes borogatás és kőkemény pihentetés. Azért vacsi után legalább éjszakára vegyél be a gyógyikából. Amikor felébredsz, akkor is cseréld a kötés a csuklódon. Ha most nem pihenteted, a doki következő lépése, hogy könyékig begipszeli. Ne várd meg!
2013. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én sokat szoktam kötni, ismerem a problémádat jól.


Nálam bevált a vietnami balzsam (vagy tai v. tigris- balzsamnak is hívják) használata plusz egy rugalmas sportbandázs használta. Ha csak a csuklód fáj, akkor javaslom, hogy szerezz be egy csuklóvédőt, vagy csuklószorítót, ha más is, akkor rendes kötéssel (kézfejtől könyökig) be kell pólyálni a kezedet. Pihentsd, és lehetőleg ne lógasd, meg akkor még jobban fáj. Tapasztalat.


A borogatás jó, legalábbis hallottam már, hogy van, akinek segít, de nekem nem. Próbáld meg a hideg vizes borogatást, vagy a priznicet, esetleg valami spec-et. Biztosan vannak idősebb nénikék a környéken, vagy a gyógyszertárban, akik értenek ehhez.

2013. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Menj vissza az orvos, ha valóban elviselhetetlenül fáj. Ír fel valami hatásosabbat.

Ha "csak" kellemetlen, akkor nincs mit tenned. Pihentesd, és akár be is borogathatod. Esetleg kérj a gyógyszertárban valami kenőcsőt, de mond meg, hogy milyen gyógyszert írtak fel.

2013. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Egész életemben írógépen, később számítógépen dolgoztam, ismerem a problémát.

Az idősebb nénikék sorába tartozva tanácsolom /:)))/ a hideg-vezes borogatást, és a pihentetést (amikor nem muszáj, hanyagold a net-et) és akkor el tudod kerülni, hogy begipszeljék!


Persze jó a csukószorító is, de a jelenlegi fájdalmat az nem szedi ki, csak segít, hogy legközelebb hosszabb időt bírjon a kéz, és ne gyulladjon be.

2013. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Én éppen ma jöttem haza ugyanezzel a dokitól.

Kaptam valami krémet rá, meg szigorú rögzítés fémbetétes csuklóvédővel.

és pihentetés. Ezt a legnehezebb egy másfél éves gyerek mellett

2013. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkitől a választ!! :)
2013. máj. 24. 15:18
 7/10 anonim válasza:

5-ös vagyok:na azóta eltelt jó sok idő, én azóta volta röntgenen, ami persze nem mutatott semmit. Elmentem traumatológiára, ahonnan hazaküldtek, h nem akkori sérülés, menjek vissza másnap. (délután volt, ekkor tudtam a gyerek felügyeletet megoldani, nem tudom magammal vinni, és sorba állni). Na nem mentem vissza, hanem elmentem magánrendelésre.

nekem a hüvelykujj és amutatóujj közötti 1-es rekesz van begyulladva az inakkal együtt. Csinált a doki egy csomó fizikai vizsgálatot. azt mondta h az első fázison túl vagyunk (rögzítés, krémezés), most jön a második szakasz:injekciót kaptam oda bele (régen éreztem ekkora fájdalmat, szülést is beleszámítva), utána estig feszített, rosszabb volt mint az eddigi fájdalom. pár nap kell amíg felszívódik, csütörtökön várható a javulás, akkro vissza kell hívnoma dokit, majd két hét múlva kontroll. Azt mondta ha ez se segít akkor műtét. De általában ez a szuri jó szokott lenni.

És egyértelmű megerőltetés, irodai munkát végeztem, de már lassan 2 éve otthon vagyok a picivel, és csak most jött elő? na mindegy.

Te hogy vagy?

2013. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
...ja és további szigorú pihi, és fémbetétes rögzítő kötés, amiben a hüvelykujjad be van dugva..
2013. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszert kaptam, 1 hétig szedjem csak. 2X1 db, és most szedem majd a 4 - et... Sok javulást nemészlelek még.

Krémet tübbet is használtam.

Indametacidostól pár nap után kezdett el igazán fájni. Azóta is fáj. ( 1 hónap kb )

Valami " ibufemun " patikai kevert krémet kaptam, jó drága, az se használt :(

Nagyon zavar hogy pihenés után a csontfádalomra ébredek...

Vérvételbe bízom, talán ha gyulladás van, kimutatja a fehérvérsejtszám.

2017. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vérképbe nincs gyulladás. ( habár nem olvastam át a leletet ).

bogyó, borogatás, krém.

Még a nyers reszelt krumplin gondolkodok. Mert az is hűsit. És vagy folpack, vagy alufólia csomagolást a kezemre.

Hegesztők ha baj van a szemükkel, szintén ezt használják. Oké, nem azonos a két gyulladás...

2017. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!