Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a szálkákkal?

Mit kezdjek a szálkákkal?

Figyelt kérdés
4 napja elestem, egyenesen bele tenyérrel valami növénybe, és telement az egész jobb tenyerem ilyen apró, szúrós vackokkal, persze jó mélyen a bőröm alá. Amennyit tudtam, ott kiszedtem belőle, de a hüvelykujjamon mára már 3 gennyező seb keletkezett. Hiába áztattam, piszkáltam csipesszel, nem hajlandó kijönni, és ezek a kis tüskék olyan vékonyak, hogy nem is igazán látom őket. Mit csináljak vele?

2013. júl. 9. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el vele bőrgyógyászatra! Ott biztos tudnak vele valamit kezdeni. De legközelebb amikor ilyen történik veled akkor vagy szedd ki az összes tüskét, vagy menj el vele dokihoz! Még az előtt mielőtt elkezdene gennyesedni.
2013. júl. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el a sebészetre, ott majd kiszedik, fertőtlenítik és kapsz rá valami kenőcsöt is talán.
2013. júl. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha óvatosan egy tiszta tű segítségével felvágod a bőrt, lehet, hogy kijönnek a folyadékkal a tüskék. Gyerekkorunkban ez volt az esti műtét, igaz akkor még volt jód is:) Üdv
2013. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!