Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaza van az házi orvosomnak?...

Igaza van az házi orvosomnak? Hagyjak fel a véradással, ha nem akarok vérrákban meghalni?

Figyelt kérdés

Tudom kissé fura kérdés, eddig kétszer adtam vért, amikor harmadszor voltam, eltiltottak alacsony hemoglobinszint miatt.


Adtak egy vastablettát, ami meghajtott, ezért el kellett mennem a háziorvosomhoz (akkor még nem tudtam, hogy a vas hajt). Akkor mondta, hogy az öt évente egyszer javasolja a véradást, mert sok emberről hallott, aki e miatt vérrákban halt meg. Nagyon megijedtem, szeretek másokon segíteni, de ilyen áron nem.


Igaza van? Hallgassak rá? (Tudom fura, mert elvileg a nők évente 3x, férfiak 5x adhatnak vért. Az orvosomnak az a véleménye, hogy "az nem azért lett odateremtve").


Csak azt tartom furának, hogy akit eddig kérdeztem, mindenki úgy tudta, hogy a véradásnak nincs negatív hatása, persze nem orvos mondta ezt eddig.



2013. jún. 26. 14:04
 1/10 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, még fiatal vagyok (19 éves) és terveztem, hogy amilyen sűrűn csak megengedett, adok vért, mert amúgy is kevés a véradó. Ez lehet e miatt, hogy félnek az emberek.


Mindenesetre meglepett az orvosom hozzáállása, én azt hittem, hogy támogatják a véradást. Amúgy nagyon tisztelem, okos és tapasztalt, eddig bármilyen problémám volt, mindent megoldott, bár nem sokszor voltam nála. Nagyon emberséges és jó szakember, mások is dicsérik.

2013. jún. 26. 14:09
 2/10 A kérdező kommentje:

És azt is mondta, hogy amit ott mérnek hemoglobinszintet, az nem pontos, tehát korai így kijelenteni, hogy alacsony lenne, ezért elküldött a laborba.


Azt viszont én is felelőtlenségnek tartom a véradóban, hogy az ottani orvos (!!!), ráadásul idősnek kinéző tapasztalt nő a kezembe nyomja a vastabit, hogy szedjem, de semmi betegtájékozatató nem volt hozzá! Jól meghajtott, nagyon durván (napi kb. tízszeri hasmenés, éjjel hét-nyolc), utána bélflórahelyreállítót kellett szednem.


...

2013. jún. 26. 14:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy adott vastablettát, nem baj, a betegtájékoztatón meg rajta kell lennie a mellékhatásoknak.

Viszont az háziorvosod hozzáállását nem értem, ez egy elég nagy hülyeség, hogy amiatt vérrákod alakulna ki, mert vért adsz. Sejtem a logikát, ami alapján ezt kijelentette, de ez alapján ha sokszor sikerül lehorzsolnom a könyököm, akkor meg bőrrákom lesz. Lehetséges, persze, de minimális az esélye.

2013. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát erről még nem hallottam(mármint,amit a háziorvosod mond),pedig 30 éve dolgozom az eü-ben. De őszintén szólva nem tapasztaltam még,h akik vért adtak,azok között több lett volna vérrákos. Sőt,egyáltalán nem láttam ilyet és még egy orvos sem említette ezt. De lehet,h Ő többet tud erről(bár nem hiszem).

A vérszegénységed miatt,előbb tényleg jó lenne egy teljes labort csinálni,vassal és utána kezelni. Sajnos a vastabletták nagyon gyakori mellékhatása a hasmenés és a székrekedés. Van akinek az egyik nem jó,de egy másikat bír.Ha valakinek egyik tabletta sem válik be,létezik inj.,ami nem okoz ilyen panaszokat. Ha tényleg vérszegény vagy, azt kezelni kell.

2013. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem volt a tabihoz semmilyen betegtájékoztató, pont ezt mondom és köszi a válaszokat!!


[link]


Ilyet kaptam és erről egy szó sem volt benne, hogy ilyet okozhat. Ha tovább megy a hasam és a doki nem állít le a szedéséről (a házi), akkor akár kórházba is kerülhettem volna! :S

2013. jún. 26. 16:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Vérszegényen nem engednek vért adni, mert akkor neked nagyobb szükséged van a saját véredre.
2013. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, a vastabletta székrekedést szokott okozni.

A véradás pedig vérrákot nem. Ez marhaság, nem is értem, orvos hogy mondhat ilyet?

2013. jún. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van akinél hasmenést okoz.
2013. jún. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De akkor miért állítja, ha marhaság? Te netán orvos vagy, előző. Mert különben szerintem nincs jogunk bírálni (én sem vagyok orvos...még).
2013. jún. 27. 09:36
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a második az kérdés :)
2013. jún. 27. 09:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!