Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor lesz rá lehetőség, hogy...

Mikor lesz rá lehetőség, hogy kigyógyuljak a méhcsípés allergiából?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy vakcinakúrával gyógyítható. Lassan 1 éve várok, hogy kapható legyen a vakcina. Valaki hasonló helyzetben?
2013. máj. 17. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Immunterápiáról már hallottam, létező dolog,de hogyan működik méhcsípés-allergia esetén, azt nem tudom.

[link]

2013. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Korábbi cikk:

[link]

2013. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szabóméhészet ***** válasza:

Hogy reagálsz a méhcsipésre?


1,megdagad és viszket a megcsipett testrész.ez esetben nem vagy allergiás a méhcsipésre,ha méhészkedésre adnád a fejed kb 1év alatt megszokná a méhmérget a szervezeted és meg se dagadnál


2,hányás,émelygés,fejfájás,szapora szivverés,csalánkiütések az egész testen,fuldoklás,nehéz légzés. ezek a méhcsipés allergia tünetei,és sajnos a szervezeted soha nem fogja megszokni a méhmérget.


Ha ez utóbbiak a tüneteid,akkor viselkedési szabályok betartásával(nem hessegetsz,nem kapkodsz,nem csapkodsz) kb 99,9%-ban elkerülhető a méhcsipés(ha méh van a közeledben)

2013. máj. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csalánkiütéssel, bőrpírral reagálok, a vérvétel kimutatta az allergiát.
2013. máj. 19. 12:33
 5/12 szabóméhészet ***** válasza:

akkor tényleg allergiás vagy sajnos.egész testet ellepő csalánkiütés.

igy nálad az nem segit,hogy minden nap 1 méh megcsipjen és pár hónap alatt kialakuljon a védettség.

2013. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem az egész testem lett csalánkiütéses, csak a mellkasom, vállam, néhány az arcomon. 17-20 éves koromig 1-szer csípett meg évente, 1 év kimaradt.
2013. máj. 20. 19:33
 7/12 A kérdező kommentje:
Szertettem volna kigyógyulni még így az elején immunterápiával. Fokozatosan adva talán lenne rá esélyem.
2013. máj. 20. 19:35
 8/12 szabóméhészet ***** válasza:

Az a legérdekesebb az egészben hogy a XX.század eleji méhész szakkönyvek szinte emlitést se tesznek arra a fajta allergiára mint ami Neked van.a sima megdagadást,viszketést emlitik,ecetesvizet,hagymát javasolnak rá és ennyi.Illetve a szervezet hozzászokását emlitik.

Valószinű hogy az elmúlt 30évben elterjedt allergia(pollen,házipor,macskaszőr) mögött az van,hogy mindenféle jó kis E adalékkal gyengitik a szervezetünket.

Sajnos én is allergiás vagyok,1998 óta nem ehetek diót,mogyorót,mákot hasonló magokat.Kórházban is voltam miatta,majdnem megfulladtam az anafilaxiás rohamtól amit 3 szem dió okozott.Egyet tehetek: nem ehetek se beiglit,se zserbót,kerülöm a magvakkal megszórt péksüteményeket.

Szerencsére mint méhész,se pollen,se méhméreg allergiám nincs( ez utóbbit megszoktam kezdő méhészként).

De viszont a darázscsipésre nem vagyok védve,annak a mérge erősebb a méhméregnél.Egy hüvelyujjamba kapott darácscsipés könyéig lezsibbasztotta a kezemet,úgy hogy 20-30 méhcsipés meg se kottyan :)

2013. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat.
2013. máj. 21. 16:29
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom, neked is van Tonogén injekciód? Nekem is felírták, csak sajnos nem oktattak ki a használatára, így fogalmam sincs hogyan adjam be.
2013. máj. 21. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!