Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne menjen...

Mit csináljak, hogy ne menjen inni?

Figyelt kérdés
A barátom mostanában nagyon rákapott az ivásra. Minden nap megiszik legalább egy fél üveg bort, vagy pár üveg sört. Már nagyon aggódom érte... a sörét a múltkor kicseréltem alkoholmentesre (mindig én mentem ki a konyhába tölteni a poharába így nem vette észre), de a bort nem tudom semmire kicserélni. Jövőhét pénteken elmennek a munkatársaival inni. Én ezt nem szeretném... Mit csináljak, hogy ne menjen el? Mit találjak ki, segítsetek!! Valami enyhe altatóra gondoltam, hogy beadom neki és elalszik és lekési a találkozót. Ne nézzetek kérlek hülyének, nem vagyok elmebeteg sem, csak az ivásra alkalmas programjait le akarom redukálni a nullára és ha szép szóval nem megy, akkor cselhez vagyok kénytelen folyamodni... :S
2013. máj. 14. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen gyorsan faképnél hagyod őt. Persze, előtte egy alapos beszélgetés kijár. Jó úton halad az alkoholizmus felé.
2013. máj. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bármit csinálsz, csak az ellenkező hatást éred el.. Ha a szép szó nem használ, akkor semmi sem!
2013. máj. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Így van adj neki altatót és ha mégis elmegy inni akkor lehet mentőt hívni hozzá... Talán nem kéne begyógyszerezni valakit úgy hogy nem tud róla és nem egyezett bele mert talán rácsok mögött landolsz.

Nyíltan mond meg neki hogy ez így neked nem tetszik, hagyja abba.

DE NEM SZEDÁLUNK LE EMBEREKET MERT OLYAT TESZNEK AMI NEKÜNK NEM TETSZIK.

2013. máj. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megmondtam már neki.

És nem hagyom el, nem vagyok olyan, aki kidob valamit, csak mert az kicsit elromlott és nem úgy működik, ahogy kellene... szeretek inkább kitartani és megjavítani a dolgokat. Különben is mit jelent a "jóban rosszban" - nem ezt? ;))

Nem akarom leszedálni, csak itthon akarom tartani.

Nem kell a kioktatás...

2013. máj. 15. 05:57
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nem akarom leszedálni csak itthon tartani"

"Valami enyhe altatóra gondoltam, hogy beadom neki és elalszik és lekési a találkozót."


Hát ne haragudj de igenis azt írtad a kérdésben... Lehet visszaolvasva már magadnak sem tetszett és letagadod de elég gáz...


Nem kell a kioktatás? Könyörgöm beakartál nyugtatózni egy embert még szép hogy kioktatlak. Vagy mosolyogva írjam hogy: Jajj te kis tündibündi azt nem szabad mert olyan csúúúúúnya dolog.


Nem hiszem hogy sok jövőtök van... A párod annyira sem hajlandó a kedvedért hogy aznap ne menjen el inni... Szerinted ez egészséges kapcsolat?

2013. máj. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 05:57

Tudod, nagyon sokan vállalják, hogy "megjavítják" párjuk némely szokásait. Az esetek többségében az italozást nem sikerül. Természetesen, ha vállalod a párodat úgy, ahogy van, el kell fogadnod a vele járókat.

De általában az itallal kapcsolatos problémákat nem lehet megjavítani.

2013. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na jó. Oké. Én nem akarok vitatkozni...


De akkor mégis mit csináljak? Nézzem végig, ahogy tönkreteszi magát...? Fel sem fogja, hogy mit csinál - nem veszi észre, hogy pár hete még csak heti 1 nap ivott 1 üveg sört, most meg már a hét minden napján több üveggel is megiszik. Amíg maga sem fogja fel, addig nem lehet rá beszélgetéssel hatni - "az első lépés a gyógyuláshoz vezető úton a felismerés" és, hogy bevallja magának, hogy gond van.

Én pedig ezekszerint üljek karbatett kézzel amíg erre magától rájön (HA rájön!) és addig is nézzem végig, amíg szépen lecsúszik a lejtőn oda, ahonnan már tényleg nincs visszaút - vagy hagyjam el. Hát tényleg marhajó megoldás mindkettő...


A normális válaszokat köszönöm!

2013. máj. 15. 11:14
 8/8 A kérdező kommentje:

... és még annyit, hogy az tényleg elítélendő, ha az ember meg akarja változtatni "a párja némely szokásait", kénye-kedve szerint. Vonatkozik ez olyasmikre, hogy ne a közepén nyomja ki a fogkrémet a tubusból, vagy hajtsa le az ülőkét pisilés után - az ilyenek szerintem is hülyeség, ezek banális dolgok, nem kell kiakadni, hanem alkalmazkodni kell... de az alkoholizálás nem ez a kategória szerintem.

De ha szeretsz valakit és azt látod, hogy bajba keveri magát és segítségre szorul (mondjuk tegyük fel a tesód, vagy bármelyik családtagod ezt csinálná - nekem Ő a családom - és a Szerelmem és a tesóm, a mindenem, az életem), akkor mit teszel? Hagyod...??

Hát én nem hagyom.

Talán az altató rossz ötlet. Oké. Azért írtam ide ki a kérdést, hogy hátha valaki okosabbat tud, mint az én hirtelen felindulásból és kétségbeesésből jött ötletem...

2013. máj. 15. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!