Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszakai kézzsibbadás. Menjek...

Éjszakai kézzsibbadás. Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Most már több, mint egy hete, hogy megkeseríti az éjszakáimat. Először azt hittem, hogy csak elfeküdtem a kezem mikor az ujjaim hegyétől (mutató,középső és gyűrűs ujj - jobb kéz)a könyökömig elzsibbadt, de folyamatossá vált, éjszaka, de leginkább a hajnali órákban többször ébredek arra, hogy zsibbad, fáj a kezem. Reméltem, hogy elmúlik, csak mostanában a kerti munkák miatt megerőltettem a kezem, de most éjszaka közel 10x zsibbadt el hol jobban, hol kevésbé. Mi lehet a baj, forduljak orvoshoz? Ha a háziorvoshoz megyek ő beutal valahova?
2013. ápr. 23. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A megerőltetéstől szokott ilyen lenni, főleg ha nem vagy hozzászokva, de ez azért már elég sok. Szerintem orvoshoz kellene menned. Ne aggódj, valószínű, hogy csak valami becsípődött, meghúzódott stb. A háziorvos nem biztos, hogy meg tudja mondani, hogy konkrétan mi a baj, kérdezd meg hova kell ezzel menni és kérj beutalót.
2013. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamiféle érrendszeri gondra gondolnék. De nemtudom.


Van egyéb tüneted? Pl fázós végtagok, ilyesmire gondolok, vagy teljesen akármi más.

2013. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs, nap közben mikor mozgok, használom a kezem nincs is semmi probléma vele. Most mondjuk még érzem egy kicsit, azért a hajnali fájdalmak megviselték. Egyedül mondjuk azt vettem észre, hogy az ujjaim ezen a kezemen hidegebbek, mint a másikon.
2013. ápr. 23. 09:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívizom elhalás is okozhatja ( bal kéz esetén) és gerincsérv is (minkét oldali hatás). Apámnál és nálam is okozott zsibbadást az oldalt alvás, egyértelműen tesztelhető az összefüggés a szívizom serüléssl, amit szívultrahang is bizonyít. Esetelg értágító hatású, specifikusan ható szerek mellékhatása is lehet, ezt még tsztelem. A szív elnyomásából eredő zsibbadás egyértelműen változik a fekvési testhelyzettel. Ujjra tehető véroxigénszint mérő is kijelzi a gyenge vér- és ebből eredő gyenge oxigénellátást, ami zsibbadásban jelentkezik. 95% alatt volt, amikor zsibbadást éreztem. Erőltetett levegővétel mind a zsibbadást, mind a véroxigénszintet javította.

Az egyéni figyelmességet és érzékenységet a tüneteink iránt semmi nem pótolja.

2019. dec. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!