Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel, hogyan és milyen...

Mivel, hogyan és milyen gyakran ápoljátok a bőrt a sarkatokon, talpatokon, lábfejeteken?

Figyelt kérdés
Légy szíves, azt is írjátok meg, hogy hölgyek vagy urak és hány évesek vagytok, köszönöm! (Persze, nem kötelező, csak kíváncsi vagyok.) :-)

2013. ápr. 21. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Én semmivel. Lapostalpút hordok (normál félcipőnyi sarokkal, ami 3-4 cm kb.), sokat szaladgálok, és ha tudok, veszek tüsketalpú papucsot otthonra, vagy járkálok nagy köveken, nagyon finom.:) Néha taplmasszázst kérek, máskor balettozok. Ezt teszem a talpamért.

(37L)

2013. ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedikűrös. 35F
2013. ápr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Tetszik, hogy mindkét nem képviselői válaszoltak! :-)


Az első hozzászólónak: nagyon örülök, hogy megírtad azt, hogy tüskés talpú papucsot hordasz. Pár hete nézegettem egy fából készült papucsot, amelynek hasonló a célja, mint az általad kedvelt lábbelié: talpmasszázs, akupresszúra.

Szerintem fogok beszerezni valamelyik típusú papucsból.

Teljesen lapos talpú cipőket hordok. Gyerekkorom óta bokasüllyedésem van és ez tornáztatásra sem mutatott javulást - vagyis én nem észleletem.


Nem régen észrevettem, hogy a sarkamnál a bőr ki van száradva. Azóta bekentem néha olívaolajjal, ilyenkor a talpmasszázs sem maradt el.

Ha lenne valami jó ötletek kifejezetten a sarok ápolására, írjatok még, köszi!

2013. ápr. 22. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, a száradás előfordul. ellenben úgy látom (anyukán rendszeresen lereszeli a bőrkeményedéseket a lábáról), hogy aki leszedi, annak szaporábban nő. Szerintem ha nem fotózzák/filmezik a lábadat minden nap/héten, akkor belefér, hogy nem mindig a lehető legszebb.:) Az anyagcsere, a szervezet állapota és az időjárás is befolyásolja, hogy mennyi nedvességet kap a sarokbőr, és néha száraz, néha nem. Szerintem az olaj jó választás a kezelésre. Fördés után egy frottírtörölközővel ha átdörzsölöd, akkor a felázott részekből a külső rétek lejön. Szerintem többet nem érdemes vele törődni, mert aki azt teszi, annak ez 2hetente egy komoly program (lábáztatás, reszelés, stb.)

Aki szereti a ceremóniákat, az tegye ezt, aki nem, az nem tegye azt, ami a legkevesebb időráfordítással jár.:)

2013. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat azért a 3-4 elütésért...:)
2013. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! Semmi gond nincs az elütések miatt. :-) Biztosan nagyon gyorsan gépelted be a gondolataidat! ;-)


Bőrkeményedések szerencsére nincsenek a talpamon, de úgy látszik, a sarkam bőrére oda kell figyelnem.

Akkor maradok az olajozásnál, masszírozásnál. Amit a bőrkeményedések eltávolításáról írtál lehetőségként, az nekem ijesztő, de szerencsére arra nincs is szükségem.

2013. ápr. 24. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!