Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátnőm hülye?

A barátnőm hülye?

Figyelt kérdés
A barátnőmnél 4 éve 1-es típusúcukorbetegséget állapítottak meg (most 16 éves). Baromira nem érdekli, hogy ő beteg és engem ez nagyon aggaszt. A diétát nem tartja be, össze -vissza eszik mindent (pèksüti, csoki, chips, fehér kenyé) de fel van háborodva, hogy a cukros gyerekektől megakarják vonni a támogatást ( ugye egy bizonyos cukorszintet tartania kellene). Folyamatosan 10 feletti értékeket mér és ha szólok neki, hogy ez így nem jó akkor én vagyok a hülye mert én semmit nem tudok a cukorbetegségről (ez elég vicces mivel a családomban többször is előfordult szóval tudom mi az). Egyszer cukorbetegség gyanújával mentem vizsgálatokra. Erre az volt a reakciója, hogy jaj de jó legalább nem egyedül leszek cukros az osztályban (ezen nagyon kiakadtam). Tesin mindig hazudgál, hogy neki leesett a cukra (holott inkább magas). Nem tudok mit kezdeni vele mivel aggódok érte... az életével játszik. Hogy értesem meg vele, hogy ez így nem jó ès tartsa be a diétát???

2013. ápr. 14. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésedre igen a válasz.

Sajnos nem biztos, hogy meg tudod vele értetni. Szülei mit szólnak hozzá?

2013. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szüleit se érdekli. Nincsenek még "felnöve" ehhez a betegséghez. Az anyja is mindig péksütiket vesz neki tízóraira.
2013. ápr. 14. 14:04
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és adtam neki 2 könyvet. Az egyikben receptek vannak cukrosoknak a másik pedig a cukorbetegségről ír. Erre azt mondta, hogy ő nem fogja elolvasni mert őt nem érdekli a betegsége és magasról tesz rá...
2013. ápr. 14. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy "sokkolni" kéne őt is és a szüleit is, hogy rádöbbenjenek, mennyire veszélyes ez a játék... Ha van orvos, vagy orvostanhallgató ismerősöd, megkérhetnéd, hogy tartson egy rövid kiselőadást erről a betegségről és a veszélyeiről a lánynak és a szüleinek is, hátha ez segít. Vagy nem tudom, hogy a cukros családtagod (családtagjaid) mennyire szívesen beszélnének a betegségükről, de ha nincsenek fenntartásaik, őket is meg lehetne kérni ugyanerre. Felteszem, te is tizenéves vagy, ezért nem nagyon adnak a szavadra. Valaki olyantól kellene felvilágosítást kapniuk, akinek a szavára tényleg adnak.
2013. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legalább tanulná meg korrigálni plusz inzulinnal. Így jönni fognak a szövődmények.
2013. ápr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ez szörnyű! nekem inzulinrezisztenciám van, és én is cukorbeteg diétát csinálok, de én nagyon betartottam, szerintem ér ennyit a dolog.. mondd meg neki, hogy ha nem szeretné, hogy tönkremenjenek a szervei és amputálják a lábát előbb-utóbb, akkor tartsa be a diétát.. ha mindenképp édességet akar enni, akkor a Norbi update péksütik nagyon finomak. Meg én Gullón édességeket szoktam enni, ezek is főleg diabetikusak, és nagyon finomak, Tescoban is lehet kapni, meg az Auchanban is, ott hatalmas a diabetikus választék.
2013. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem egyszer mondta, hogy kevesebb inzulint ad be magának, hogy fogyjon... hétfőn volt orvosnál és éjszakára már másfajta inzulint írtak fel neki... :(
2013. máj. 1. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!