Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valamilyen káros hatása,...

Zoliba'csi kérdése:

Van valamilyen káros hatása, ha sokszor megijedünk?

Figyelt kérdés
Pl.valami horror filmet nézek és abban vagy 10-szer megijedek? És persze hosszútávon ha minden nap vagy másnap nézek ilyen filmeket? Van valami káros hatása? (tudomásom szerint nem vagyok se szívbeteg,se vérnyomásbeteg)

2013. ápr. 4. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

amikor megijedsz hormonokat termel a szervezeted. olyan ez mint amikor az ősemberek megijedtek egy mamuttól amit megláttak, és megijedtek. ez azért volt jó, mert így el tudtak menekülni előle, mivel az ijedtség során a testnek vannak reakciói ami miatt gyorsabban felfogjuk a dolgokat, gyorsabban tudunk menekülni.

tehát ez egészséges.

a te esetedben, vagy a mai emberek esetében viszont nem az, mivel megijedünk, a szervezetünk termeli a hormonokat, átváltunk "menekülő üzemmódba" de ülünk tovább a tv előtt ha pl egy filmtől ijedünk meg. miközben a szervezetünk azt hiszi, lépni kell. Ezt nem érezzük konkrétan, de azért ott vannak azok a bizonyos hormonok. ezért érdemes sporttal levezetni a stresszt.


na de kicsit eltértem. a te esetedben, ha filmtől megijedsz, attól semmi bajod nem lesz, max félni fogsz a sötétben vagy hasonló.

a tartós stresszes élettől viszont az ember immunrendszere legyengül, érzelmileg labilis, depressziós lehet, csökken a teljesítőképessége.


Bár nem értem miért jó ijesztgetni magad filmekkel, inkább attól ijedj meg mint hogy az egész napod stresszesen teljen.

2013. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de úgyérzem hogy a mamutos dolgok kicsit összekeverted, mert szerintem összekeverted a félelmet és a ijesztést,én arra gondoltam hogy ha pl. valami kiugrik és attól ijedünk meg
2013. ápr. 5. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!