Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nem is...

Lehetséges, hogy nem is készítetek rólam CT felvételt? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Balesetem volt, semmire sem emlékszem, ami utána történt velem. Állítólag a kórházban készítettek koponya és nyaki CT-t.

A nyakláncom rajtam volt, akkor is mikor magamhoz tértem, szinte lehetetlen levenni, még én is alig tudom. Nem hinném, hogy valaki levette rólam, aztán meg vissza is tudta adni rám.

Vagy fém ékszerben is lehet CT-t készíteni?



2013. ápr. 3. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy akut balesetes, eszméletlen beteg esetében pont leszarjuk a nyakláncot, sokkal fontosabb megtudni, hogy van e koponya ill. nyaki gerinc sérülés.


Ha tervezett CT vizsgálat lenne az más, ott biztos megkérnének, hogy vedd le a nyakláncot.

És még valami ami fontos: a CT-t ne keverjük az MRI-vel. Sokan keverik. :)

2013. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szóval ezek szerint nem volt zavaró tényező a nyaklánc?
2013. ápr. 3. 18:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom kaptál valami papírt a kórházban ahol voltál, egy zárójelentést vagy ambuláns lapot vagy valamit amin rajta van a CT lelet is. Azt olvasgasd. :)

Ki lehet értékelni egy CT filmet úgy, hogy látszódik a nyaklánc.

2013. ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!