Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrvérzés és hányás minek a...

Bettyke66 kérdése:

Orrvérzés és hányás minek a tünete?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Külön kellene értelmezni. A orrvérzés sok mindentől lehet /érpattanás a nyálkahártyán, magas vérnyomás, stb./ A hányűás pedig a gyomorral kapcsolatos. Hurut, fertőzés, vagy csak egy sima gyomorrontás.
2013. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Betegseg.
2013. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor a szokásos kérdések: hány éves vagy, mit ettél, van-e krónikus vagy fertőző betegséged, szedsz-e gyógyszert rendszeresen? Volt mostanában valamilyen baleseted, ütötted be a fejed?

Mióta tart az állapot? Vannak-e más tüneteid, fájdalmaid?

2013. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hát 18éves vagyok..

vese beteg..de nem vagyok az a beteges típus szerencsére..

csak most 3 hete eléggé gyakori ez a kettő dolog..:S

2013. márc. 29. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:
3 hete? És még nem mentél el orvoshoz? Úgy, hogy tudod, hogy vesebeteg vagy? Pfff...
2013. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

vese beteg vagyok már évek óta.. szedek gyógyszert stb..! ;)

voltam orvosnál igen,csak annyit mondott h ááá biztos megfázás..! :S

2013. márc. 29. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Másik orvoshoz menni mielőbb.. A megfázásnak NEM tünete e kettő. A hányás véres, ill. sötét színű? Ha sok vér folyik le a gyomorba az orrvérzés miatt, az hányingert és hányást okozhat.
2013. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az orrvérzés mikor van. Mert ha hányás után, akkor lehet attól hogy hányás során az orrba kerülő gyomorsav marja az orrnyálkahártyát és attól van a vérzés.

Általában az orrvérzés magasvérnyomás tünete. Nem tudom hogy a gyógyszereid mellékhatása okozhat e ilyet, de elképzelhető.

Viszont a hányás veszélyesebb. Kiszáradáshoz vezethet.

Mivel az orvos azt mondta hogy megfázás; arra gondolok hogy a hányás a köhögés, vagy tüsszentés, esetleg orrfújás miatt van. (ahogy a rekeszizom összehúzódik, megnyomja a gyomrod és az reflexszerűen elindítja a hányást. Ez olyasmi mint amikor éves után ugrál valaki) Az orrvérzés pedig a gyakori orrfújástól. (erős orrfújásra elpattanhat egy-két hajszálér, ami kisebb orrvérzést okozhat)

2013. márc. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha elsz nemi eletete lehet terhessegi tunet is.....

Ezen kivulrengeteg mastol is lehet, keves az informacio...

2013. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem az etrendedben kene keresned a valaszt...
2013. ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!