Az normális, ha valaki állandóan a szívverését és vérkeringését vizsgálja?
Ez sok mindentől kialakulhat. Családi háttér, iskolai dolgok. A pánikbetegségre jellemző hogy valamilyen félelem kapcsán is kialakulhat. Egy pszichológus ügyesen kitudja ,,szedni" ennek az okát a betegből. Én is az vagyok már 2 éve, és én tudom hogy mik azok az okok amiért ez kialakult nálam. De mivel 12 éves ami elég fiatal kor ahhoz hogy valaki már pánikbeteg legyen, így ő nem biztos hogy magától megtudná mondani mik voltak azok a dolgok, azok a külső hatások amik miatt pánikbeteg lett. Jártam pszichológushoz de nekem nem tudott segíteni. Nekem Frontin 0.25 irt fel a háziorvos. Nem szedem folyamatosan, csak ha nagyon kell.
De ezzel a betegséggel vigyázni kell, mert csúnyán elfajulhat. Pl.: nem akar otthonról kimozdulni, roham is előfordulhat amikor a szívroham tüneteit produkálhatja, tömegiszony, fulladás érzete, ájulás érzete, azt hiszi hogy valamilyen betegségtől szenved stb.De elárulom neked, hogy én is sokszor jártam így hogy figyeltem a pulzusom és hogy milyen gyorsan ver a szívem. És mikor egy kicsit is gyorsabban vert (amit én idéztem elő mert a pánikbeteg be beszéli magának hogy gyorsan ver)utána roham lett belőle. Jöttek a szívinfarktus tünetei: szédülés,felment a pulzusom, száj szárazság, ájulás érzete, reszketés.Nem véletlenül az a neve hogy pánikbetegség. Hiszen ilyenkor bepánikol az ember hogy valami baja van, holott csak ő maga idézi elő ezt az állapotot. Amíg ilyen fiatal keressetek fel egy jó pszichológust hátha pár hónapon belül kigyógyul belőle. Ne halogassátok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!