Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni magas májenzim...

Mit lehet tenni magas májenzim ellen?

Figyelt kérdés

Se aszpartat aminotranszferáz: 45


Se alanin aminotranszferáz: 52


Voltam háziorvosnál, csak annyit mondott hogy magas a májenzimem. A kezeléséről, és hogy egyáltalán mit is jelent ez nem mondott semmit.


2013. febr. 24. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Koleszterin csökkentőt nem szedsz?

A májat leggyorsabban a máriatövismag(olaj)regenerálja.

2013. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem volt valamilyen felső léguti vírusos hurutos betegséged? Akkor is előfordulhat.

Ha túlsúlyos vagy és a hasadon is van egy kis háj , akkor a máj is zsírosabb, az is okozhatja.

Izomsérülés?: a harántcsíkolt izmokban is benne van ez az enzim, ha sérül, akkor is emelkedett lehet.

Epekő?

Előtte való napokban nem volt buli, ahol alkoholt is ittál?

Ezek nagyon kicsit emelkedett értékek csak,

A Silymarin kapszula májvédő, de bármelyik máriatövisből készült étrend kiegészítő jó.

2013. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem szedek semmit, alkoholt nem iszom, sovány vagyok(55kg).

Orrsövényferdülésem(kb. már 2 éve) van, és picit emiatt piros a mandulám és váladékos. Emiatt is lehet? Egyébként jobb oldalon a hasam szokott fájni egy kicsit.


Mi az a harántcsíkolt izom? Mostanában egyébként nem sérültem meg, de régebben volt egy csuklótörésem. Azt nem tudom, hogy van-e epekövem.

2013. febr. 24. 23:33
 4/7 A kérdező kommentje:
A CRP 4.7 ez is magas egy picit.
2013. febr. 24. 23:36
 5/7 anonim válasza:
Az én aminotranszferáz értékem 55: A háziorvos nem mondott semmit.
2016. márc. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Engem elküldtek májgondozóba. Hasi ultrahangot kell csináltatok. Legelőn szenei ez egy májvédő.
2018. febr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Legalont szedni vagy máriatövist. Hasi ultrahang. Kevesebb gyógyszert szedni.
2018. febr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!