Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lebénult az ujjam egy része...

Lebénult az ujjam egy része egy vágástól?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt véletlen belevágtam a hüvelykujjamba. Nem mély seb, nem is nagyon fájt/vérzett. Beragasztottam sebtapasszal, később már nem is kellett rá semmi. Viszont azt vettem észre, hogy a vágástól felfelé illetve annak szélességében az utolsó ujjpercemet (ott vágtam el) nem érzem.

Mit tehetek vele? Nyomogatom, mozgatom, nincs különösebben bedagadva, van benne vérkeringés csak nem érzek egy kábé másfél cm-es területen semmit. Ezzel orvoshoz kellene fordulnom vagy van valami megoldás rá?



2013. febr. 23. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs megoldása.Valószínűleg elvágtál egy idegszálat,ami nehezen regenerálódik.Lehet az is,hegy kis érzéskiesés örökre megmarad.
2013. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Az, hogy nehezen regenerálódik azt jelenti, hogy ha lassan is de azért fog javulni? Ha pár napon belül nem változik menjek orvoshoz?

(bocsi az idétlen kérdésekért de semmi használható infót nem találok neten)

2013. febr. 23. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg, de ez években, évtizedekben értendő.
2013. febr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs sok értelme orvoshoz menni,sajnos ő sem tud vele mit csinálni.és azért ne izgulj! Ha nem is évek,de inkább hetek kellenek hozzá:)
2013. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, figyeli-e még valaki a kérdést de elmentem az ujjammal orvoshoz. Megnézte és felírt (illetve ajánlotta, hogy szedjek, mivel vény nélküli) B1 vitamint, azt mondta idővel helyrejön viszont azon a ponton, ahol eddig érzéketlen volt most van, hogy fáj. Ha hirtelen hozzáérek vagy esetleg a sebhez, belenyilall. Most meg inkább ég... :/

Ilyet tapasztalt más valaki? Mitől lehet? Mitől múlna el? Jegeljem vagy inkább ne, nyomogassam mozgassam vagy hagyjam békén???

Valaki?

2013. febr. 27. 21:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó lenne látni! Nem piros,duzzadt? Ha igen begyulladt és akkor a szerint kell kezelni.A B1 vitamin segíti az idegek regenerálódását.
2013. febr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Semmi baja kívülről...bár egy nagyon pcict mintha duzadt volna de csak nagyon kicsit. Az orvos szerintem észre sem vette... :(
2013. márc. 1. 11:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg ez is az idegsérülés része.Égő,zsibbadt fájdalom jellemző.
2013. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 enemyinside válasza:

Hello,

érdekelne, hogy azóta rendbe jött-e az ujjad, mi lett a végkifejlet.

Egy hete én is elvágtam a mutatóujjam a felső ujjperc alatt, a seb begyógyult kb, 3-4 nap alatt teljesen viszont én sem érzek kb. 1cm2-en semmit, és hasonlóan meg is van dagadva picit. Az ujjam egyébként 100%-ban tudom használni, csak nyugtalanít a dolog.

Köszi a választ.

2014. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Baila Krisztian válasza:
Hello en is pont igy jartam kb jo masfel honapja ! Erdekelne hogy neked jotte helyre az ujjad azota is ? En is szedek neuromultivitamint es meg valami idegregeneralot de meg semmi javulas es a vagas hejin olyan ego erzes nyillalo fajdalom van...
2018. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!