Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért iszok ilyen keveset?

Mért iszok ilyen keveset?

Figyelt kérdés
Naponta alig iszok meg 1 liter folyadékot. Mért? Tudom, hogy nem egészséges, de nem igénylem, mindig is ilyen voltam. Mitől lehet ez? És mivel tudnám magam ösztönözni, hogy többet igyak?
2013. febr. 13. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ilyen időszakom, teljesen kiszáradtam és sokszor rosszul lettem.

Ami nálam mindig bevált: tölts meg egy üveget vízzel vagy üdítővel, kortyolj bele, majd hordozd magaddal, vidd a kezedben. Én ilyenkor mindig vágyta éreztem, hogy beleigyak.

Próbáld ki, hátha nálad is működik!:)

Ha meg nem, akkor nagy akarat kell hozzá, hogy akkor is igyál, ha nem kell. Ha keveset iszol, kiszáradsz, rosszul leszel, bekerülsz a kórházba, beteg leszel..

Szóval igyál!:)

2013. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Reggel készíts elő 1 üveg másfél vagy 2 literes ásványvizet, mindig igyál egy keveset, nem kell sokat, akkor is ha nem vagy szomjas, kortyolgass, ha ettél akkor igyál rá többet és figyelj arra, hogy az üveg ürüljön ki a nap végére. Esetleg néha egy kis rostos innivalót is ihatsz, mert az édes kicsit jobban itatja magát, akkor több folyadékot fogsz igényelni.

Én is ilyen típus vagyok, nekem sokat fájt a fejem, illetve a húgyhólyagomnál éreztem rossz dolgokat a kevés folyadéktól, így én ráálltam arra, amit az előbb leírtam. Szépen hozzászoktam néhány hét alatt és most már alap a másfél-2 liter folyadék.

2013. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Amúgy egész életemben ilyen voltam, de soha nem száradtam ki vagy hasonló, nem voltam rosszul. De az érdekelne, hogy mért nem igénylem a folyadékot, és mért nem érzem magam szomjasnak.
2013. febr. 13. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok ,csak annyi különbséggel ,hogy nálam még az 1 liter se megy!

Egyszerűen nem vagyok szomjas ,ha meg az is vagyok elég pár korty.(Ezért emésztési gondjaim is vannak)

Én is csak azt tudom ajánlani, amit az előttem szólók!

Nagyon sokat számít a mi esetünkben ,ha csak pár kortyot is ,de mindig igyunk!

Ha már csak pár decivel is megtudjuk így növelni a napi folyadékbevitelünket az is jó!

Sok sikert kívánok!

2013. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!