Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen hanyagok az...

Miért ilyen hanyagok az egészségügyi dolgozók?

Figyelt kérdés
A vérellátó központot szerettem volna felhívni, mert lennék önkéntes véradó. Úgy tűnik ez nem fog összejönni, mert hiába hívom őket erről érdeklődni, egyszerűen elérhetetlenek. Vagy foglalt, vagy kicseng, de nem veszik fel, vagy ami még jobb: kinyomják. Ezt nem csak itt tapasztaltam, amikor valamilyen orvoshoz szeretnék időpontot kérni, akkor is általában 10x 20x kell próbálkozni, mire valaki felveszi a telefont és általában mindig rám is csapják, pedig nem vagyok egy bunkó. Miért ilyenek az emberek? Ráadásul tényleg segíteni szeretnék, de lehetőséget nem igazán adnak rá...
2013. febr. 13. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Azért ilyen hanyagok, mert vannak 3an 8 ember munkájára és a legkisebb bajuk is nagyobb annál, mint azzal foglalkozzonak, hogy ki akar vért adni.
2013. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne is mondd. Tegnap szemészetre mentem, mert valami gond van a szemeimmel. Néztek rám... "Időpontja van?" Mondom nincs, hiszen ma reggel óta van panaszom... "Sajnáljuk, időpontra lehet csak jönni... 22-e megfelel?" - azt hittem ott ájulok el... Ezért fizetem a TB-t???


Elmentem egy maszekhoz 4 ezret fizettem a vizsgálatért... plusz a szemcsepp.


Pár hete meg az Uzsoki kórházban voltam tüdőszűrésen. Én voltam az egyetlen (?!) kuncsaft. 50 körülő nő újságot olvas, látszott rajta, hogy rémesen zavarta, hogy jött valaki. Olyan szinten volt velem bunkó, hogy azt el nem tudom mondani. Azt se mondta a végén, hogy viszlát, fapapucs, visszaült olvasni. Kint kérdeztem meg a kisablaknál a két nénitől, hogy hogyan értesülök az eredményről?


Szerintetetek? Annyi kedves és normális munka nélküli ember van, és ilyenek ülnek ilyen helyeken. (ez a második sztorimra vonatkozik, az első nem tehet arról, hogy csak időpontra lehet szemészetre menni).

2013. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
a véradó központnak régen volt egy honlapja és ott rajta volt mikor hol csinálanak véradást. megkeresed a közeledben hol van és elmész. egyszerü, ezért felesleges telefonálgatnod.
2013. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Ezért fizetem a TB-t???"



Na akkor ezt nézd meg! Látni fogod, hogy amit járulékként befizetsz, az már az alaptörvényben nincs is benne!


https://www.youtube.com/watch?v=jcn48s8a4qI


A kulcsmondat:


"a járulékért nem jár semmi!"

2013. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3-mas! Egyáltalán nem felesleges, mivel olyan dolgokról kérdeznék, amelyekről nem írnak a honlapon.
2013. febr. 13. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt az első válaszolónak adok igazat, vannak olyan helyzetek, amikor jóval kevesebben vannak egy munkára, mint kellene.

Másrészt vannak tényleg bunkók. Nagynénimnek a szívével volt baja, mikor pont nála voltam rosszul lett. Hívtam az ügyeletet, azt mondták fél óra múlva tudnak csak jönni. Hát a fél órából több lett, mint egy óra. Közben még 2X felhívtam őket, hogy biztos jó címre jönnek-e, tudják-e hol van stb. az volt a válasz, hogy már elindultak. A vicc az, hogy normál sebesség mellett kb. háromnegyed óra az út a kórház és nagynénim lakása között. Kiért az orvos megvizsgálta és sietve beadott egy injekciót, de még papírt sem töltötte ki rendesen. A másik ilyen eset velem történt meg. Aznap munkába menet elestem biciklivel és oldallal pont elkaptam a járdaszegélyt. Egész nap fájdogált, de nem volt vészes. Estére belilult és mozdulni nem bírtam annyira fájt. Felhívtam az ügyeletet, elmondtam mi a panaszom, válaszuk, jó nemsoká jönnek. Vártam fél órát, ismét felhívtam őket akkor már azt mondták, hogy ma már nem tudnak jönni -kb. 8 óra lehetett-, de ha nem múlik el, akkor menjek be, persze időpontot kellett kérni, amit csak egy héttel rá tudtak adni.

2013. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Próbáljátok meg más szemmel nézni a dolgokat. Fikarcnyi megbecsülésük sincs az egészségügyi dolgozóknak és ami a súlyosabb, nevetségesen keveset keresnek (kivéve persze azok az orvosok, akiknek van magánpraxisa is, de ez egy másik tészta). Sajnos az már egy másik dolog, hogy ezt nem feltétlenül a betegeken kell levezetni. Viszont tisztelet a nagyszámú kivételnek, aki igyekszik emberségesen bánni az emberekkel.
2013. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, sok morális és etikai problémát is felvet ez a kérdés, nem ennyire egyszerű.

Van, aki alapból paraszt, az akkor is az lenne, ha 5 millió eurót keresne havonta, mert egyszerűen szántóvető, nem lehet vele mit kezdeni. Van, aki azért paraszt a betegekkel, mert ő keveset keres. Hát az egészségügy pont nem az a szakterület, ahová azért kéne dolgozni menni, mert sokat lehet keresni ápolóként(max. egy magánklinikán). Az egy másik kérdés, hogy ilyen munkanélküliség mellett az ember örüljön, hogy van munkája, de ettől még nem kell bunkózni, van azért az országban még más is, akinek rossz. Van, aki elhivatottságból végzi ezt a munkát, ő akkor sem fog bunkózni, ha 70et keres havonta, mert ő tényleg segíteni akar, na nekik jár a tisztelet. Összetett probléma, nem lehet rá egyszerűen megoldást találni. Ha valaki csak azért nem bunkó a másik emberrel, mert megfizetik, ott alapvető bajok vannak.

2013. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert túl sok a munkájuk. Amire 3 ember kellene, arra van 1. Nyilván nem tudnak ötfelé figyelni egyszerre. Nem azért nem veszik fel (valószínűleg), mert éppen kávéznak, hanem azért, mert fontosabb dolguk van, mint a telefon intézése.


Azért észre kellene venni, hogy nem feltétlenül az eü dolgozók hiába az, hogy egy-egy időpontra hónapokat kell várni. Nem azért van, mert az orvosok egész nap a seggüket meresztik, hanem mert egyszerűen kevés az orvos és sok a beteg.


Orvosira járok, és ha annyira szeretnék beugrani a dokihoz, hogy ugyan firkálja már alá az indexemet (1 mozdulat ugyebár), arra is néha órákat kell várni.

Konzílium, vizit, műtét, sürgősségi eset, rendelés stb.

Ma is, hiába volt kiírva, hogy 1-ig van rendelés az ambulancián, fent az osztályon még jó páran vártak a doktornőre, holott az osztályos munkát is el kell mellette látnia.


Persze van olyan, aki tényleg azért nem ér rá, mert épp kávézik, de higgyétek el, az a ritkább.

2013. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy nem érnek rá, de ha orvosnak tanulsz, akkor jól tudod, hogy a véradó központban nincs akkora tolongás, hogy ne tudják felvenni a telefont. Kinyomni tudnák, felvenni nem? Hogy van ez? Nem is az érdekel, hogy nem tudok magához az orvoshoz időpontot kérni, én is már ott tartok, hogy inkább igénybe veszem a magándokikat, de itt én tennék a társadalomért és nem fordítva. És még egyszer hangsúlyozom: olyan helyről van szó, ahol talán a legjobban ráérnek az emberek. Legalábbis itt vidéken sajnos nem divat a véradás, így is úgy néz rám a családom, mint valami ufóra, hogy én ezt hogy gondoltam. Mind1, azóta már elintéztem.
2013. febr. 13. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!